شنبه ٣٠ تير ١٤٠٣
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
اخبار > تزریق واکسن کرونا در استان اردبیل محله محور می شود


  چاپ        ارسال به دوست

تزریق واکسن کرونا در استان اردبیل محله محور می شود

استاندار اردبیل گفت: با هدف افزایش سرعت واکسیناسیون کرونا کار تزریق واکسن کرونا در با استفاده از ظرفیت های این استان محله محور می شود.

اکبر بهنامجو روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان که بصورت ویدیو کنفرانس با حضور اعضای ستادهای شهرستانی برگزار شد  اعلام کرد: حداکثر واکسن تزریق شده کرونا در استان ۱۵ هزار دز در روز لست.

او افزود: در تلاش هستیم با با بردن واکسن به درب خانه های مردم ، واحدهای تولیدی ، کارخانه های صنعتی و بکارگیری از ظرفیت کامل پایگاه های بسیج ، جمعیت هلال احمر ، مساجد و ظرفیت سالن ها و اماکن بهداشتی دستگاه های اجرایی استان این میزان را با دوبرابر افزایش به ۳۰ هزار دز درروز افزایش دهیم.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر رتبه اجرای طرح واکسیناسیون در این استان متوسط کشوری است   گفت: برای رسیدن به جمع سه استان برتر کشور از لحاظ میزان تزریق واکسن کرونا نیازمند همت دستگاه های اجرایی  و همکاری مردم هستیم. 

وی افزود: قول تحویل ۶۰۰ هزار دز واکسن کرونا در جریان سفر وزیر بهداست و درمان و آموزش پزشکی به استان اردبیل داده شده است.

او همچنین اظهارکرد: با توجه به قول ما نیز در خصوص افزایش سرعت تزریق واکسن کرونا هراندازه بتوانیم سرعت تزریق را افزایش دهیم به همان اندازه واکسن بیشتر از تهران دریافت خواهیم کرد.

استاندار اردبیل گفت: برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جاری و ادامه تحصیل حضوری دانش آموزان نیاز به واکسناسیون ۹۵ درصدی فرهنگیان در کنار اجرای طرح تزریق واکسن به اولیای دانش آموزان داریم.

او بیان کرد: با توجه به پیش بینی ۴۴۰ هزار اولیای  ۲۲۰ هزار دانش آموز مدارس استان اجرای سریع طرح واکسیناسیون این افراد نیازمند بکارگیری ظرفیت مدارس و تزریق واکسن اولیا در مدارس قبل از آغاز سال تحصیلی است.

بهنامجو افزود: با وجود همه تلاش های صورت گرفته برای پوشش کامل واکسیناسیون فرهنگیان در استان تاکنون ۷۴ درصد از مجموعه فرهنگیان و کادر مدارس این استان واکسن کرونا تزریق کرده اند که اداره کل آموزش و پرورس استان مهلت یک هفته ای را برای فرهنگیان جا مانده از تزریق واکسن کرونا را تعیین کند.

وی گفت: در صورتی که هر کدام از فرهنگیان در مهلت تعیین شده نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام نکنند از راه یابی به مدارس منع و حقوق دریافتی ماهانه آنها نیز از سوی اداره کل آموزش و پرورش قطع شود.

 دکتر شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: در حالی که زمان تزریق واکسن کرونا کمتر از ۳۰ ثانیه است، ثبت نام در سامانه سلامت و استفاده از ابزار اینترنتی برای ثبت نام تزریق شوندگان زمان اجرای طرح واکسناسیون را افزایش می دهد.

او افزود: در تلاش هستم تا با استفاده از راهکار جدیدی زمان تزریق واکسن را کاهش و سرعت واکسیناسیون را به حداکثر افزایش دهیم. 

وی گفت: روند کاهش موج ابتلا و بستری کرونا در استان اردبیل آغاز شد مراجعان  سرپایی نیز از سه هزار نفر به هزار نفر کاهش یافته است.

او اظهارکرد: آمار تست پی سی آر مثبت مراجعان موارد مشکوک کرونا نیز از ۵۳ درصد مثبت در اوج پیک پنجم در استان هم اکنون به ۴۳ درصد تقلیل پیدا کرده است.


٠٨:٢٤ - يکشنبه ١٤ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٠٨٩    /    تعداد نمایش : ٧٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مسیب پاساپور

بخشدار شاهرود

لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد
تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٣٠ تير ١٤٠٣