شنبه ٣٠ تير ١٤٠٣
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
اخبار > اصل امانتداری، بی طرفی، رازداری و تلاش برای برگزاری سالم انتخابات


  چاپ        ارسال به دوست

اصل امانتداری، بی طرفی، رازداری و تلاش برای برگزاری سالم انتخابات

فریدون بابایی در جلسه تشکیل هیات اجرایی سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری  و ششمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر روستا افزود: اصل امانتداری، بی طرفی، رازداری و تلاش برای برگزاری سالم انتخابات از اهم وظایف اعضای هیات اجرایی انتخابات این شهرستان است.

او گفت: دولت سلامت انتخابات را تضمین کرده و در این میان اعضای هیات اجرایی در ایجاد سلامت انتخابات با پرهیز از جانبداری سلامت انتخابات را تضمین خواهد کرد.

رییس هیات اجرایی خلخال اظهار کرد: هر گونه رفتار شایسته اعضای هیات اجرایی همراه با رازداری موجب برگزاری انتخابات خوب و سالم و کج سلیقگی و یا درج اخبار محرمانه به بیرون از سوی اعضای هیات اجرایی این دوره از انتخابات می تواند منجر به حاشیه کشیده شدن انتخابات شود.

فرماندار خلخال گفت: از زمان ثبت نام از داوطلبان شرکت در چهارمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر روستای این شهرستان  یک نفر روز گذشته بصورت حضوری اقدام به ثبت نام برای شورای اسلامی شهر هشجین و 2 نفر نیز بصورت غیر حضوری و از طریق سامانه ثبت نام کرده‌اند که ثبت نام این  2 نفر شده است.

علی نباتی، رئیس دادگستری خلخال نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم رعایت اصل بی‌طرفی و امانتداری از سوی اعضای هیات اجرایی و یا سایر عوامل برگزاری انتخابات گفت: جانبداری عوامل برگزاری انتخابات از نامزدها جرم محسوب شده و با فرد خاطی برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی از تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در دادگستری خلخال خبر داد و افزود: اعضای هیات اجرایی باید تخلف‌های انتخاباتی را در سریع‌ترین زمان به شعبه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی اطلاع دهند.

در این مراسم که با حضور اعضای هیات نظارت بر انتخابات خلخال برگزار شد انتخابات اعضای هیات اجرایی در بین  معتمدینی که پیش از این صلاحیت آنها به تایید هیات نظارت خلخال رسیده بود برگزار و 9 نفر به عنوان اعضای اصلی و پنج نفر نیز به عنوان اعضای علی البدل هیات اجرایی انتخابات رئیس جمهوری  و همچنین هشت نفر به عنوان اعضای اصلی و پنج نفر اعضای علی البدل انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خلخال انتخاب شدند.


١٩:٢١ - پنج شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٣٦٩٦٩    /    تعداد نمایش : ٧١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مسیب پاساپور

بخشدار شاهرود

لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد
تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٣٠ تير ١٤٠٣