شنبه ٣٠ تير ١٤٠٣
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
اخبار > تقویت صیانت از حقوق شهروندی


  چاپ        ارسال به دوست

تقویت صیانت از حقوق شهروندی

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال گفت: در راستای تقویت صیانت از حقوق شهروندی موارد نقض این حقوق از سوی مسوولان دستگاه های اجرایی شناسایی و برای رفع آن اقدام خواهد شد.

احمد قنبری روز چهارشنبه در جلسه ستاد حمایت از حقوق شهروندی خلخال افزود:  مسوولان دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد صیانت از حقوق شهروندی مکلف به شناسایی موارد نقض و گزارش آن هستند.

وی با بیان اینکه منشور حقوق شهروندی ارائه شده از سوی رییس‌جمهوری در سال‌های گذشته مورد استقبال عموم جامعه قرار گرفته است، اظهارداشت: تدابیری اتخاذ شده تا شایع‌ترین موارد نقض حقوق شهروندی در شرایط خاص کرونایی حاکم بر جامعه  شناساسی و در مراجع ذیربط نسبت به رفع آن اقدام شود.

وی اظهارداشت: حقوق شهروندی مجموعه‌ای از حقوق و مسوولیت‌های مساوی افراد در جامعه است که به منظور بهره‌برداری عادلانه از منابع سیاسی ،اجتماعی ،اقتصادی و زیستی تعیین شده و باید در راستای بهره‌مندی مساوی همه مردم بطور یکسان از خدمات مورد استفاده قرار بگیرد.

او گفت: دستگاه‌های اجرایی عضو این ستاد به همراه سازمان و تشکل‌های غیردولتی نسبت به تعیین مصداق و تشریح حقوق شهروندی در حوزه مسوولیت و اختیارات خود فعالیت کرده و با ظرفیت‌سازی و اطلاع‌رسانی زمینه آسایش و آرامش مردم را فراهم کنند.

معاون فرماندار خلخال با انتقاد از نوع رفتار دوگانه برخی از مسوولان با ارباب رجوع افزود: در حالی که تکریم مراجعان ادارات و دستگاه‌های اجرایی ، نهادها و سازمان‌های دولتی باید بطور یکسان و بدون اعمال تبعیض باشد برخی از مسوولان با توجه خاص به برخی از ارباب رجوع و بی‌توجهی و یا کم‌توجهی موجب نارضایتی و بدبینی به تشکیلات اداری و سازمانی این شهرستان را فراهم می‌کنند.


١١:٤٨ - چهارشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٧٩٩    /    تعداد نمایش : ٦١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مسیب پاساپور

بخشدار شاهرود

لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد
تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٣٠ تير ١٤٠٣