شنبه ٣٠ تير ١٤٠٣
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
اخبار > واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از سیل خلخال تکمیل می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل

واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از سیل خلخال تکمیل می‌شود

فرهاد سبحانی روز یکشنبه در جلسه مدیریت بحران خلخال افزود: اجرا و تکمیل پروژه‌های نوسازی ۶۵ واحد مسکونی جدید از مجموع ۷۸ واحد مسکونی این روستا در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی احداث واحدهای مسکونی جدید در روستای خسارت‌دیده از سیل مصطفی‌لو در خلخال قبل از شروع فصل سرما تمام می‌شود.

وی اظهارداشت: سیل در تابستان امسال به واحدهای مسکونی در حال ساخت روستا نیز آسیب وارد کرده است که بنیاد مسکن با ارائه تسهیلات بانکی با بهره چهار درصد و ارائه ۱۰۰ میلیون ریال کمک مالی بلاعوض در تلاش برای جبران این خسارت است.

وی گفت: ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض در اختیار صاحبان واحدهای مسکونی در حال ساخت این روستا قرار گرفته و پرداخت ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض از محل جبران معیشت و خسارات سیل نیز مشروط به دریافت تسهیلات بانکی برای تکمیل واحدهای مسکونی در حال ساخت است.

او افزود: با توجه به تجربه موفق بنیاد مسکن استان اردبیل در بازسازی کامل واحدهای مسکونی در حال تخریب روستای ترازوج خلخال و بازسازی ۷۶ واحد مسکونی در حال تخریب روستای مصطفی‌لو، بنیاد در نظر دارد این طرح را در ۲ روستای کهران و پروچ نیز اجرا کند.

وی با بیان اینکه  نیمی از جمعیت خلخال در روستاها ساکن هستند، اظهارداشت: این امر موجب افزایش اهمیت اجرای طرح‌های مقاوم‌سازی مسکن روستایی با هدف ماندگاری روستاییان در روستاهای این شهرستان شده است.

سبحانی با بیان اینکه تاکنون ۵۱ درصد از واحدهای مسکونی کم‌دوام و بی‌دوام روستاهای خلخال مقاوم‌سازی شده ، افزود: تاکنون ۱۳ هزار واحد مسکن کم‌دوام و بی‌دوام در روستاهای این شهرستان از طریق پرداخت تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت با بازپرداخت طولانی مدت ۱۲ ساله مقاوم‌سازی و بهسازی شده که همین امر موجب کسب رتبه اول توسط بنیاد مسکن این شهرستان در بین شهرستان‌های استان شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: در حال حاضر نیز ۹ هزار واحد مسکونی روستایی این شهرستان نیازمند مقاوم‌سازی است که برای اجرای آن بنیاد مسکن نیازمند همکاری و مشارکت اهالی روستاها می‌باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه از آغاز اجرای طرح مقاوم‌سازی در کشور بیش از ۵۴ هزار واحد مسکونی روستایی در این استان مقاوم سازی شده، افزود: بنیاد مسکن بر اساس برنامه زمان‌بندی شده هر سال بیش از چهار هزار واحد مسکونی کم‌دوام و بی‌دوام در مناطق روستایی را مقاوم‌سازی می‌کند و تا ۱۰ سال آینده تمامی واحدهای مسکونی روستایی در استان مقاوم‌سازی خواهد شد.

وی بیان‌کرد: این استان دارای هزار و ۲۹ روستای بالای ۲۰ خانوار است که مطالعه و تهیه طرح هادی تمامی روستاها انجام یافته و حتی در ۱۰۰ روستای زیر ۲۰ خانوار استان هم عملیات مطالعه و تهیه طرح هادی انجام شده است.


٠٨:١٤ - يکشنبه ١٣ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٦٥٥    /    تعداد نمایش : ٧١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
مسیب پاساپور

بخشدار شاهرود

لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد
تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٣٠ تير ١٤٠٣