سه شنبه ١٥ آذر ١٤٠١
سال 1401 « سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین »
اخبار > جولان کرونا در خلخال تمام نشده است


  چاپ        ارسال به دوست

جولان کرونا در خلخال تمام نشده است

سرپرست فرمانداری خلخال گفت: تبدبل رنگ قرمز کرونا به نارنجی در هفته جاری در این شهرستان تضمینی برای جلوگیری از شدت شیوع مجدد بیماری کووید. ۱۹ نیست و انتظار از مردم منطقه رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به عنوان ضمانت اجرایی پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

مسعود یگانه  در جلسه ستاد قرارگاه فرماندهی مقابله با کرونا اظهارکرد: برغم اینکه رنگ کرونا در خلخال نارنجی اعلام شده ولی بستری ۴۱ کرونایی در بیمارستان این شهرستان حاکی از جولان همچنان کرونا است.

وی افزود: تعداد قابل توجهی از افراد مبتلا به کرونا در منزل بستری بوده و داروهای ویژه بیماری کووید. ۱۹ مصرف می‌کنند و بیش از ۴۰۰ بیمار کرونایی نیز در قرنطینه خانگی هستند.

او راه‌اندازی مرکز تجمیعی تزریق واکسن کرونا در خلخال را برای افزایش سرعت واکسیناسیون ضروری دانست و گفت: دانشکده علوم پزشکی باید نسبت به تجهیز سالن ورزشی خلیج فارس در اختیار آموزش و پرورش به عنوان مرکز دوم تزریق واکسن اقدام کند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال نیز در این جلسه گفت: تزریق واکسن به گروه‌های هدف در مرکز تجمیعی خلخال ، مراکز جامع سلامت در بخش‌ها و ۶۰ خانه بهداشت روستایی در حال انجام است.

دکتر زهرا هاشم‌پور افزود: میانگین واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۸ سال این شهرستان از میانگین استانی و کشوری بالاتر بوده و دانشکده علوم پزشکی با تزریق ۵۰ هزار و ۲۳۵ دز واکسن کرونا موفق به دستیابی به واکسیناسیون ۵۱.۵ درصدی جمعیت بالای ۱۸ سال این شهرستان تا امروز شده است.

او اظهارکرد: آمار ابتلا به کرونا و بستری‌های بیمارستان روند نزولی گرفته ولی با این حال و با توجه به پیش‌بینی احتمال بروز پیک ششم کرونا در آبان‌ماه امسال دانشکده علوم پزشکی همچنان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی  مقابله با کرونا در کنار افزایش سرعت واکسیناسیون برای پیشگیری از موج‌های بعدی کرونا اصرار دارد.

وی گفت: واکسیناسیون جمعیت عشایری بالای ۱۸ سال این شهرستان غیر از استثنای عشایر مستقر در بلندای کوه آق‌داغ با اعزام گروه‌های تزریق واکسن به مناطق عشایری پایان یافته ، سن دریافت واکسن در مناطق شهری نیز خلخال به ۳۰ ساله‌ها رسیده و متولدین سال ۱۳۷۰ و قبل از آن ، همچنین دانشجویان و گروه‌های پرخطر اعلام شده از سوی وزارت بهداشت می‌توانند با مراجعه به مراکز ترزریق واکسن نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.


١١:٥٢ - جمعه ٢٦ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨١٨٣    /    تعداد نمایش : ١٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی: