چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
اخبار > بانک‌های اردبیل در پرداخت تسهیلات اشتغال مانع‌تراشی می‌کنند


  چاپ        ارسال به دوست

بانک‌های اردبیل در پرداخت تسهیلات اشتغال مانع‌تراشی می‌کنند

فرماندار خلخال در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری خلخال گفت: در حالی که هدف دولت تسهیل‌گری در پرداخت تسهیلات اشغال‌زا و کمک به حل معضل بیکاری در کشور است پافشاری برخی از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل استان در اجرای قوانین دست و پاگیر با پرهیز از هرگونه انعطاف موجب شده تا سهم تسهیلات اشتغال‌زای این منطقه در زمان خود جذب نشود.

فریدون بابایی اظهارکرد: تعلل و کوتاهی در پرداخت تسهیلات فرصت بدست آوردن شغل برای افراد مشمول طرح‌های اشتغال‌زای منطقه را از آنها سلب می‌کند.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: مقاومت بانک‌های این استان در پرداخت آسان تسهیلات بانکی موجب شده به برغم افزایش سقف تسهیلات بانکی میزان تسهیلات پرداختی به متقاضیان طرح‌های اشتغال‌زایی کمتر از سهم تعیین شده سالانه باشد.

هوشنگ دشتی افزود: تا زمانی که به این باور نرسیدیم که مشکل اشتغال با اندکی مهربانی از سوی دست‌اندرکاران این بخش قابل حل است و تا زمانی که تعلل و کوتاهی در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در سیستم پرداخت استان وجود دارد هرگز به اهداف بلند مدت توسعه اشتغال دست نخواهیم یافت.

وی با بیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان و توجه ویژه استاندار اردبیل به موضوع بسیار مهم اشتغال فرایند دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی کوتاه‌تر از گذشته شده است، اظهارکرد: تا یک هفته مشکل ثبت‌نام در سامانه کرا برای دریافت تسهیلات اشتغال این بخش برای همیشه برطرف می‌شود


١٤:٥٠ - سه شنبه ١٥ تير ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٧٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠