چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
اخبار > بنیاد علوی ۹۰۰ میلیارد ریال در خلخال سرمایه‌گذاری می‌کند


  چاپ        ارسال به دوست

بنیاد علوی ۹۰۰ میلیارد ریال در خلخال سرمایه‌گذاری می‌کند

معاون عمرانی بنیاد علوی استان اردبیل گفت: این بنیاد ۹۰۰ میلیارد ریال در بخش‌های عمرانی و اشتغال‌زای شهرستان خلخال سرمایه‌گذاری می‌کند.

میرعزیز سیدجلیلی افزود: از این میزان ۷۰۰ میلیارد ریال مربوط به اجرای طرح‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی در بخش‌هایی از جمله تامین آب شرب ، احداث راه روستایی و نوسازی مدارس بوده و ۲۰۰ میلیارد ریال نیز به عنوان تسهیلات بانکی ارزان قیمت در اختیار مجریان طرح‌های اشتغال‌زا قرار می‌گیرد.

وی اظهارکرد: در صورت معرفی طرح‌های مربوط به اجرای استخرهای ذخیره آب کشاورزی خلخال برای سرمایه‌گذاری و کمک ۲۵ میلیارد ریالی تکمیل این گونه‌ها در منطقه جنوب استان آمادگی داریم.

معاون عمرانی بنیاد علوی استان اردبیل گفت: این بنیاد ساخت ۵۳۶ واحد مسکونی محرومان در مناطق روستایی شهرستان‌های خلخال و کوثر را در دستور کار قرار داده و این واحدها در قالب امضای دو تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن احداث می‌شود.

وی اظهارکرد: ۲۰۲ واحد مسکونی در مناطق روستایی شهرستان کوثر و ۳۲۴ واحد مسکونی در بخش‌های مرکزی ، شاهرود و خورش‌رستم شهرستان خلخال احداث خواهد شد.

سیدجلیلی بیان کرد: بنیاد علوی استان اردبیل ساخت ۵۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای فرزند دو معلول در شهرستان‌های خلخال و کوثر را اجرا می‌کند.

او گفت: برای کمک به حل بحران بی‌آبی در روستاهای منطقه جنوب استان اردبیل بنیاد علوی طرح‌های آبرسانی شرب ۱۰ روستای خلخال و کوثر را با ۵۰ میلیارد ریال و همچنین تامین تانکر سیار آبرسانی به روستاهای کم‌آب منطقه را اجرا می‌کند.

وی سرمایه‌گذاری  ۷۰ میلیارد ریالی در اجرای پروژه‌های بهسازی راه‌ ۱۰ روستا در خلخال و کوثر ، کمک ۳۰ میلیارد ریالی برای توسعه اماکن ورزش روستایی این دو شهرستان ، نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس و ساخت حداقل ۲۰ کلاس درسی و نیز ساخت خانه عالم در چند روستای خلخال و کوثر با پیش‌بینی ۱۲ میلیارد ریال از سایر برنامه‌های محرومیت‌زدایی ذکرکرد.

سیدجلیلی افزود: سیاست بنیاد علوی رفع محرومیت در زمینه‌ها و عرصه‌های مختلف اعم از بهداشت و درمان، تامین آب سالم و پایدار روستایی، تاسیس مدرسه و آموزشگاه روستایی و شهری و احداث جاده است.

او گفت: بنیاد علوی همچنین اقدامات موثری در قالب اجرای طرح‌های عمرانی، سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زا برای توسعه شهرهای کم‌برخوردار انجام می‌دهد و مشاوران بنیاد علوی استعدادها و ظرفیت‌های مناطق کم‌برخوردار را شناسایی کرده و با حمایت مالی و مشارکت با سازمان‌های دولتی و غیردولتی طرح‌های توسعه‌ای و اشتغال‌زا را در مناطق محروم  اجرا می‌کند.


١٤:٤٦ - سه شنبه ١٥ تير ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٧٥٩    /    تعداد نمایش : ٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ١٣ مرداد ١٤٠٠