سه شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٩
اِلهی عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّهِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِی الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَهَ السّاعَهَ السّاعَهَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
شهید علی نظرزاده

نام: علی

نام خانوادگی: نظرزاده منامن

نام پدر: حیاتعلی

تاریخ تولد: 1344/01/14

تاریخ شهادت: 1365/12/12

محل شهادت: شلمچه (کربلای 5)

زندگینامه:

شهید علی نظرزاده در چهاردهم فروردین ماه سال 1344 در خانواده مذهبی در روستای منامن شهرستان خلخال بدنیا آمد تحصیلات ابتدائی خود را در همانجا به پایان رسانید و سپس برای ادامۀ تحصیلات عازم هشتجین مرکز بخش خورش رستم شد بعد از اتمام تحصیلات دورۀ راهنمایی به واسطۀ احساس تکلیف و علاقه زیاد به فعالیت علمی و  حضور در صحنه های انقلاب همزمان با تحصیل مشغول فعالیت در واحد بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گردید در همان ابتدای فعالیت کاردانی و شایستگی های خود را در اجرای ماموریت های محمله از خود نشان داد و بواسطۀ ابزار صداقت و شجاعت در عملیات های مختلف مسئولیت های خطیری را در جبهه و پشت جبهه عهده دار بود او از همزمان شهید مهدی باکری بود و طبق گفته همرزمانش شهید باکری بر پیشانی او بوسه می زد ، در مصاحبه با دوستان همرزم او همه برادران از کرامات اخلاقی او سخن می گفتند و حسن اخلاق او زبانزد تمام دوستانش بود او عمل را بر سعار ترجیح می داد و به یاری مستمندان می شتافت و در صورت فراغت ابتدا به دیدار خانواده شهدا می رفت و دلجوئی از آنان را به همگان توصیه می نمود و او را کانون بهتر الفت و همه جا بویژه در زادگاهش می دانستند .

بدرستی که شهید نظر زاده یک انسان کامل بود که قبل از همه محبتها محبت الهی را در قلبش جا داده بود . در تمام عملیاتها سعی می کرد شرکت نماید و در اکثر آنها هم مسئولیت هایی مهمی را برعهده داشت .

دوستانش می گویند علی قیافه اش از چنان شجاعت و هیبتی برخوردار بود که وقتی برای سرکش به سنگرهای رفت رزمندگان از سنگرها بیرون می آمدند و با دیدن این شهید بزرگوار رزمندگان پرتوان می شوند و آثار ترس و نگرانی در آنها از بین می رفت .

شهید علی نظرزاده در عملیات کربلای 5 مسئول محور عملیاتی بهداری لشکر عاشورا را در جبهۀ شلمچه برعهده داشت . قبل از شروع عملیات دوستانش در چهرۀ او نورانیتی خاص مشاهده می نمودند و موقع رفتن بخط مقدم دوستانش مرتب نگران او بودند و سرانجام در همین عملیات کربلای 5 آتش آرپی چی دشمن به سینه مبارکش اصابت کرد و این شهید بزرگوار از اینکه خبر تولد دخترش فاطمه را بشنود دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت .

 

وصیتنامه شهید:

 

خدايا تو خود گواهي كه من براي ياري دين تو جانم را بر كف نهاده ام. تو شاهد باش هنگامي كه از خانه بيرون آمدم و لباس زيباي جهاد بر تن كردم تنها و تنها هدفم ياري دين تو و لبيك گويي به حسين زمان امام خميني بوده است. خداوندا توفيق شهادت در راه خودت را نصيبم كن. كه تشنه شهادتم.

معبودا چه زيباست جلوه گاه جمالت و چه سعادت عظمائي است در جمع مجاهدان راهت و در مصاف دشمنان دينت با تو به راز و نياز ايستادن .خداوندا چيزي جز رضاي تو نمي خواهم . خداوندا عشق به شهادت را در قلوب با ايمان رزمندگان اسلام جاري كن و ملت اسلامي را در استمرار حركت ها و قيام الهي شان ياري فرما.

 


 

 

منو اصلی
لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:سه شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٩