چهارشنبه ٠٧ فروردين ١٣٩٨
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
اخبار > پاکت های پارچه ای جایگزین پلاستیک در بسته بندی نان در خلخال می شود


  چاپ        ارسال به دوست

پاکت های پارچه ای جایگزین پلاستیک در بسته بندی نان در خلخال می شود

فریدون بابایی فرماندار خلخال در جلسه کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال افزود: در مرحله اول اجرای طرح جایگزینی پاکت های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی پاکت های پارچه ای تهیه شده از سوی واحد فوریت های سلامت دانشکده علوم پزشکی و با آرم این دانشکده به صورت رایگان در اختیار 800 خانوار قرار گرفته تاست.
او گفت: با این کار و تشویق مردم به استفاده از این روش برای جمع آوری و حمل نان به خانه و نیز اجباری بودن طرح برای بسته بندی نان توسط نانوایان لواش پز ، فرهنگ استفاده از این پاکت ها به جای کیسه های نایلونی سرطان زا در بین مردم ترویج می شود.
وی اظهار کرد: پیش از اجرای این طرح هشدارهای مختلف و لازم از سوی دانشکده علوم پزشکی خلخال در عواقب بهداشتی استفاده از کیسه های نایلونی برای بسته بندی نان به نانوایان و مصرف کنندگان نان لواش داده شده ولی این هشدارها بی نتیجه بوده است.
رئیس کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال همچنین از حذف جوش شیرین برای تهیه خمیر نان در بیشتر نانوایی های این شهرستان خبر داد و افزود: از 150 مورد نمونه برداری جوش شیرین از نانوایی ها توسط دانشکده علوم پزشکی خلخال تنها چهار مورد مثبت تشخیص داده شد.
او تشریح کرد: با هدف پیشگیری از ادامه این کار و برخورد قاطع با نانوایان متخلف چهار نانوایی واقع در روستاهای لنبر و شال و نیز شهرهای خلخال و هشجین پلمپ و تعطیل خواهند شد.
وی با بیان اینکه در هیچ شرایطی موافق با کاهش تعداد نانوایی های شهرستان نیستیم، گفت: در حال حاضر پخت نان بصورت رقابتی مورد قبول عموم مردم بوده و با توجه به اینکه رعایت قانون حدود و فاصله صنفی کسب و کار در راه اندازی نانوایی ها در مناطق مختلف شهری و روستایی حذف شده، آن دسته از نانوایانی که قادر به پخت نان مرغوب نبوده و توان رقابت با نانوایان توانمند را ندارند از چرخه تولید نان خارج خواهند شد.
وی اظهار کرد: با هدف تامین نان گرم میهمانان و مسافران نوروزی تعدادی از نانوایان واقع در مسیر عبور گردشگران و مسافران در تعطیلات نوروز بدون تعطیلی در پخت نان فعالیت خواهند داشت.


٠٨:٤٨ - چهارشنبه ٩ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٣٢٢    /    تعداد نمایش : ١٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری شهرستان خلخال می باشد.