شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧
اِلهی عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّهِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِی الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَهَ السّاعَهَ السّاعَهَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
اخبار > ما با لبیک به امامت انقلاب کرده ایم/ به سیره حضرت زهرا (س) عمل شود


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل

ما با لبیک به امامت انقلاب کرده ایم/ به سیره حضرت زهرا (س) عمل شود

حضرت آیت الله سید حسن عاملی امشب در  مراسم ایام شهادت حضرت زهرا (س) در روستای در عباسیه اندبیل خلخال با تسلیت ایام فاطمیه به مردم شهید پرور شهرستان خلخال گفت: ما بالبیک به امامت انقلاب کرده ایم و در راه امامت و رهبری انقلاب را حفظ خواهیم کرد.

حضرت آیت الله عاملی با تشریح زندگانی حضرت فاطمه زهرا (س) و احترام پیامبر اکرم (ص) به این شخصیت دین مبین اسلام گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) جایگاهی رفیع در عرش حضرت حق داشت که پیامبر اکرم (ص) به پای او برمی خواست و به استقبال او می رفت.

امام جمعه اردبیل به جایگاه رفیع حضرت فاطمه زهرا (س) در بین اهل سنت اشاره وگفت: اهل سنت باید بیشتر از سایرین در رثای این بانوی اسلام متعهد باشند.

عاملی افزود: نقطه اشتراک اهل سنت با تشیع حضرت فاطمه زهرا (س) است و کس در سنت پیامبر (ص) تبعیض قائل شود گرفتار هوای نفس است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل، عمل به سیره حضرت رسول اکرم (ص) ودخت مکرم آن حضرت صدیقه کبری (س) را خواستار و بیان روایتی از ائمه اطهار در خصوص امام حسین (ع) گفت: وقتی برای اولین بار حضرت امام حسین (ع) را به نزد پیامبر آوردند اولین بار حضرت رسول اکرم (ص) اور ابا عبدالله خواند .

 امام جمعه اردبیل با اشاره به نقاط مشترک با اهل سنت گفت: مردم خلخال ولایت مدار و حسینی هستند و از این شهر چه علمایی در نجف به دست صدام به شهادت رسیده و روستای اندبیل درگذشته و سابق علمایی فاضل داشته که بهترین جایگاه بعد از عروج او آن زمانی است که از خانواده آن عالم یک نفر بر آن لباس باشد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، حضرت فاطمه زهرا (س) را مظلوم قادر خواند و گفت: همانطور که حضرت علی (ع) مظلوم قادر بود و خداوند عنایتی ویژه به  حضرت فاطمه زهرا (س) داشت.

حضرت آیت الله عامل با تشریح ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و پیام خداوند در خصوص آفریده شدن حضرت فاطمه زهرا (س) و سفر به معراج پیامبر گفت: از نور حضرت زهرا (س) ائمه اطهار به وجود آمده و هستی بخش ائمه حضرت فاطمه زهرا (س) است.

وی نور عالم از حضرت زهرا (س) عنوان و گفت: پیامبر در زمان آفریدن شدن حضرت زهرا (س) در کنار درخت توبا از میوه و شیرینی آن متنعم شد و در روایتی آمده است که شیرین ترو گواراتر از درخت توبا یعنی امامت ندیده است.

این مسئول فرهنگی استان  افزود: ریشه درخت توبا در منزل حضرت علی (ع) و ساقه آن در منازل مومنین است.

وی توبا امامت خواند وا فزود: اسم دیگر حضرت فاطمه زهرا (س) سیب بهشت به زبان عربی است و در زمان آفریدن شدن این مولود مبارک  حضرت محمد (ص) وحضرت خدیجه (س) 40 روز از صحبت، لمس و حرف زدن منع شدند تا ثلاله ای پاک به نام زهرا (س)  مخلوق عالم شود.

 

حضرت آیت الله عاملی با اشاره به روایتی در خصوص حضور پیامبر در منزل حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: روزی که حضرت پیامبر قصد داشت به خانه زهرا (س) برود حضرت علی (ع) به خانه رفته و به حضرت زهرا (س) را که حضرت رسول قصد آمدن دارد آیا چیزی برای پذیرایی داریم که حضرت فاطمه زهرا (س) گفت:یا علی سه روز است که هر چه داریم برای آشامیدن وخوردن برای تو گذاشته ام و فرزندان از آن محروم بودند ودراین با یک خواسته حضرت زهرا (س) از درگاه ختمی مرتب و حضرت حق غذایی در شان آن حضرت بر خانواده نازل گشت.

وی احترام سفره ای را عزیز دانست که دست های زیادی به آن سفره دراز شود.

 

حضرت آیت الله عاملی گفت: یادگیری امر ونهی تربیتی یک وظیفه است و حضرت فاطمه زهرا (س) مادر امامت است و کربلا ، غدیر وامامت به حضرت زهرا (س) بر می گردد.

 

 امام جمعه اردبیل امامت را قطب قرآن و حضرت زهرا (س) را مادر امامت و ائمه اطهار و منجی عالم بشریت حضرت امام زمان (عج) عنوان نمود و گفت: زنده بودن را با امامت به انسان می دهند.

وی با قدردانی از ائمه جمعه شهرستان خلخال و بخش شاهرود و نماینده مردم خلخال کوثر و فرماندار شهرستان خلخال و سپاه معظم و نیروهای نظامی وامنیتی از برگزار کنندگان این مراسم روح بخش ومعنوی تقدیر کرد.

 

آیت الله عاملی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طبیعت بکر و گردشگری منطقه خلخال و میر عادل اندبیل گفت: از استاندار اردبیل خواهم خواست تا انشا الله جاده های شهرستان خلخال به زودی زود در مسیر توسعه هموار شود و این طبیعت در واقع یک نعمت عظیم در منطقه است که قابلیت گسترس و اشتغال وتولید را ضامن خواهد بود.

این مسئول  با اشاره به آب در شهرستان خلخال نیز گفت: هیچ آبی از شهرستان خلخال خارج نخواهد شد و باید مشکلات این منطقه درحوزه آب حل شود.

 

وی به طراحی پل معلق در خلخال و گردشگری در منطقه ازناو واندبیل اشاره وگفت: ایجاد ثروت یعنی توسعه عزت و در این راستا به استاندار اردبیل سفارش خواهم کرد.

 امام جمعه اردبیل  بر مدیریت منابع آب در منطقه خلخال اشاره واز زحمات پایگاه مقاومت بسیج اندبیل در راستای همکاری با برگزاری این برنامه معنوی و مذهبی تقدیر کرد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین امیر رشتبری نیز با تسلیت ایام فاطمیه به مردم ولایتمدار خلخال از تشریف فرمایی امام جمعه معزز اردبیل در خلخال در مراسم شب شهادت حضرت زهرا (س) قدردانی نمود.

مدیحه سرایی در سوگ حضرت زهرا (س) از دیگر برنامه های این مراسم معنوی ومذهبی در عباسیه اندبیل بود.

 به گزارش ازناو، قبل از شروع مراسم شب شهادت حضرت زهرا (س) نیز نماز جماعت مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام رشتبری با حضور  امام جمعه اردبیل و جمع یاز  روحانیت  اعضای شورای تامین و ومردم قدرشناس اندبیل در عباسیه اندبیل برگزار شد.

منبع : ازناو 


١٠:١٧ - پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦١٧٠    /    تعداد نمایش : ٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری خلخال می باشد.