شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧
اِلهی عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّهِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِی الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَهَ السّاعَهَ السّاعَهَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
اخبار > مشکل تخصیص آب شهرک گلخانه ای خلخال حل می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

مشکل تخصیص آب شهرک گلخانه ای خلخال حل می‌شود

فریدون بابایی طی گفتگو با خلخالیم، اصلی ترین مشکل معطل ماندن احداث شهرک گلخانه ای خلخال را، تخصیص آب مورد نیاز این شهرک عنوان نموده و گفت : طی مکاتبات مختلف و جلسه حضوری که با استاندار داشتیم در مورد تخصیص آب این شهرک صحبتهایی شده است و با پیگیری‌هایی که توسط دکتر خالقی صورت گرفته، نظر موافق استاندار مبنی بر اختصاص آب به این شهرک اخذ شده است. البته لازم به ذکر است که این شهرک مجوز چاه عمیق با ظرفیت 4 لیتر در ثانیه را دارد ولی نیازمند 12 لیتر در ثانیه هستیم .

بابایی افزود، درخواست ما از مرکز استان حل مشکل تخصیص آب تمامی پروژه های خلخال است چرا که این به هیچ وجه مورد قبول نیست که خلخال بعنوان شهری که تولید کننده آب بوده و سالیانه حجم عظیمی از آبهای سطحی این شهرستان به رودخانه قزل اوزن می ریزد، خود، از داشتن حقابه کافی محروم شده و امکان استفاده از حق و حقوق طبیعی خود را نداشته باشد و بابت تخصیص آب به تمامی پروژه‌هایش به مشکل بر بخورد؛ ولی از طرفی موضوع انتقال این حقابه به سایر مناطق استان و جاهایی که هدر رفت آب دارند مطرح شود .

در حال حاضر مشکل اکثر پروژه های ما، بحث تخصیص آب است و ما کلی تحصیل کرده و سرمایه گذار کشاورزی داریم که آمادگی خود را جهت انجام فعالیت اعلام کرده‌اند ولی ما متاسفانه مشکل تخصیص آب داریم . الان پروژه‌ی دیگری داریم که 30 هکتار زمین در حال واگذاری است ولی مشکل تخصیص آب دارد؛ مشکل اصلی همین شهرک گلخانه ای موضوع تخصیص آب است؛ الان میخواهیم برای احداث سیلو اقدام کنیم، باز به اصلی ترین مشکلی که برمیخوریم بحث تخصیص آب است و موارد مشابه دیگر. ما این مشکلات را بصورت شفاهی و واضح برای آقای استاندار تشریح کرده و توضیح دادیم و ایشان هم تاکید کرده اند که عدم تخصیص آب به پروژهای خلخال کاملاً غیر منطقی است و برای حل این مشکلات دستور ویژه دادند که کلاً بحث تخصیص آب پروژه های خلخال حل شود.

بغیر از حقابه کلان که ما از قزل اون باید بصورت قانونی و منصفانه داشته باشیم، در حال حاضر در خلخال بالای 150 هکتار از اراضی کشاورزی آبی ما به مسکونی تبدیل شده اند که آب همین اراضی به رودخانه ریخته شده و از دسترس خارج میشود که همین آب نیز، حق طبیعی ماست و لازم است شرایطی فراهم شود که این آب را بتوانیم در سایر پروژه‌های کشاورزی و ... استفاده کنیم که در این خصوص نیز بصورت جدی پیگیر هستیم.

 


١١:٣٩ - يکشنبه ١٠ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٩٠١    /    تعداد نمایش : ١٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری خلخال می باشد.