چهارشنبه ٢٣ آبان ١٣٩٧
اِلهی عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّهِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِی الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَهَ السّاعَهَ السّاعَهَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
اخبار > مشروح مصاحبه فرماندار شهرستان خلخال با خبرنگاران


  چاپ        ارسال به دوست

مشروح مصاحبه فرماندار شهرستان خلخال با خبرنگاران

فریدون بابایی فرماندار خلخال در نشست سه ساعته با خبرنگاران خبرگزاریها و مطبوعات و اصحاب رسانه ، سایت های خبری و صاحبان کانال های شبکه های تلگرامی گفت: با زیرساخت های های که در حال انجام است آینده خلخال آینده ای درخشان است.

فرماندار خلخال در این نشست خبری ضمن تقدیر از تلاش های خبرنگاران شهرستان خلخال و  فعالان شبکه های اجتماعی گفت: سعی شود فضای امیدواری در شهرستان خلخال تقویت شود.

فرماندار خلخال با حوصله سه ساعته به تمامی صبحت ها، انتقادها ونظرات خبرنگاران گوش و  در بخش به صورت کامل، مستند وبا استناد به قانون به خبرنگاران پاسخ داد.

 

 

حوزه فضای مجازی:

 

دراین نشست فرماندار خلخال فضای شبکه های اجتماعی در شهرستان خلخال را یک ظرفیت عمده عنوان و گفت: هر چند در اوایل راه اندازی شبکه های اجتماعی یک سری نگرانی های از این شبکه ها در خصوص شایعات بود ولی این نگرانی ها با اطلاع رسانی و آگاهی مردم در استفاده از شبکه های اجتماعی به فضایی برای استفاده بهتر در توسعه شهرستان خلخال تبدیل شده است. مردم باید به اطلاعات آزاد دسترسی پیدا کنند و بتوانند پیشنهادات و نظرات خود را به مسئولین، همانند اصحاب رسانه برسانند .این امکان در فضای مجازی هست و مسئولین رصد می کنند.

اگر بخواهیم خلخالی آباد داشته باشیم، حتما باید فرهنگ سازی عمومی صورت گیرد و آسیب های فضای مجازی کاهش یابد .

اختلاف‌ها و کدورت‌ها و نوع نگرش های منفی به خلخال باید از ذهن ها خارج شود که در این رابطه نقش اصحاب رسانه و فضای مجازی برای مردم مهم می باشد

 

 

حوزه گردشگری :

 

فرماندار خلخال ضمن تاکید بر گردشگری بعنوان اولویت اصلی توسعه خلخال گفت : ۲۰ طرح گردشگری در منطقه در حال مطالعه و اجرا می باشند .برای ساخت پل معلق در منطقه گردشگری ازناو که سرمایه‌گذار خلخالی بدون دریافت تسهیلات و با هزینه بالای 25 میلیارد تومان ساخته خواهد شد و در کنار این پل چندین طرح نیز اجراء خواهد شد

بام خلخال در بازدید های انجام شده توسط استاندار و مسئولین این پروژه بعنوان پروژه سطح یک طراحی و ادامه خواهد داشت

در بحث گردشگری توجه به امامزاده ها بعنوان گردشگری مذهبی و طرح ساماندهی خانه مسافر مورد حمایت خواهد بود .

گردشگری یکی از پتانسیل های شهرستان است که در توزیع اعتبارات امسال نیز گنجانده شده است

بابایی در پاسخ به این سئوال که چرا هنوز اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رئیس ندارد گفت :  برای اداره گردشگری و میراث فرهنگی خلخال نیاز به مدیری توانمند و آشنا به مسایل گردشگری و میراث فرهنگی داریم که به جد پیگیر هستیم

فرماندار خلخال همچنین در پاسخ به پیگیری شرایط تفرجگاه بیلدیر گفت : برای منطقه گردشگری بیله‌دیر بولاغی، یکسال به پیمانکار وقت فرصت داده شده که این زمان درحال اتمام است. با پیمانکار جلساتی برگزار شد و به نتیجه رسیدیم  که پیمانکار اراده لازم برای ادامه این پروژه را ندارد به محض خلع ید و اتمام کارهای اداری با سرمایه گذار جدید وارد مذاکره خواهیم شد .

وی در مورد تعیین محل برگزاری جشنواره زمستانی گفت : تصمیم قطعی برای برگزاری جشنواره زمستانی در منطقه طهرستان گرفته نشده است و کارشناسان در حال بازدید از مناطق دیگر نیز هستند و در صورت توافق این جشنواره در محل دیگری برگزار خواهد شد .

در بحث محیط زیستی کارخانه های شن و ماسه خمس، اشتغال نیز مورد بحث است. تذکرات لازم داده شده است باید استاندارد های لازم را رعایت کنند تا آلودگی ایجاد نشود در بحث گردشگری گذرگاه کلور - درام و خلخال - ماسوله می باشد حتما باید اقدامات لازم انجام گیرد

بابایی در مورد تعطیلی موزه نیز گفت : مکان موزه نیز به دلیل رطوبت ممکن نیست و نظرات کارشناسی مهم بوده در صورت لازم آمادگی برای واگذاری مکانی جدید ساختمان موزه فراهم می باشد و برای حمام نصر نیز کاربری جدیدی تعریف خواهد شد.

در مورد شرایط و ظاهر نامناسب پلیس راه خوجین نیز اقدامات صورت گرفته و ایست و بازرسی در حال جابجایی بوده و این مکان بعنوان پلیس راه تعریف خواهد شد .

فرماندارخلخال در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اینکه در مشکین شهر پل معلق است و چه ضرورتی دارد که در خلخال نیز این پل ایجاد شود گفت: پل معلقی که در شهرستان خلخال با حضور سرمایه گذار بومی ایجاد خواهد شد به مراتب زیباتر با فناوری های جدید ساخته شده و منحصر به فرد خواهد بود.

فرماندار خلخال گفت: پل معلق در خلخال نه آرزو است، نه آرمان  و نه داستان است بلکه حقیقت دارد و این حقیقت با ورود سرمایه گذار قطعی در این بخش انجام خواهد شد ود رحال حاضر در حال اجرای مراحل اداری این طرح است.

فرماندار خلخال به طرح جامع گردشگری منطقه ازناو خلخال اشاره و گفت: در این منطقه علاوه بر ایجادآبشار و اتمام آن تا فصل گردشگری و بهرداری از آن  باید یادآور شوم که آسمان خلخال یکی از زیباترین وشفاترین آسمان ها راداراست و در این زمینه نیز در بحث رصدخانه اقدامات و طرحی ارائه شده که در دست بررسی است و انشالله درکنار بستر گردشگری منطقه ازناو در بخش فرهنگی ورزشی و اقامتگاهی نیز تلاش انجام خواهد شد.

فرماندار خلخال به ظرفیت زمستانی شهرستان خلخال به عنوان یک فرصت گردشگری اشاره و گفت: امسال قصد داشتیم با ایجاد کوه یخی در منطقه گردشگری ازناو یک بستر مناسب و همیشگی برای حضور گردشگران و شهروندان در روزهای تعطیل  و فراغت برای زمستان فراهم کنیم که امکانپذیر نشد ودر سال آینده حتما در برنامه خواهد بود که سر موعد انجام شود.

 

فرماندار خلخال گفت: اگر خلخال اقامتگاه نداشته باشد قطعابه گذرگاه تبدیل خواهد شد.

 

در حوزه مخابرات :

 

فرماندار خلخال مشکل عظیم وعمده شهرستان خلخال را ضعف آنتن های مخابراتی در مسیرهای گردشگری شهرستان خلخال، اینترنت و عدم پوشش تلفن های همراه  واختلال در تلفن های ثابت عنوان وگفت: تمامی مشکلات این حوزه احصا و حتما در اولویت پیگیری برای حل این مشکل خواهیم بود.

فرماندار خلخال از آماده شدن سند توسعه شهرستان خلخال درآینده ای نزدیک خبر داد وگفت: در این سند راهبرد شهرستان برای توسعه حتی در بخش های روستایی ،با الویت سنجی با مطالعات میدانی و کار تخصصی  درحال آمده شده است.

در مورد تلویزیون دیجیتال نیز توافق شده است که امکانات آن هم در شهر و هم در روستاها تقویت شود .

 

 

دفع زباله:

 

فرماندار خلخال با اشاره به محل کنونی دفع زباله خلخال گفت : این مکان، محل مناسبی برای دفع زباله شهری خلخال نیست و حوضه آبریز چندین روستاست و جمعیت روستایی زیادی ساکن هستند و زمین جاذب زباله نیست، کمیته فنی از استان نیز به این مبحث ورود کرد که با بازدید‌ها از محل مورد نظر، مخالفت خود را نیز اعلام کردند . روستای گورانسراب و روستاهای اطراف مهم بوده و سلامت مردم در اولویت قرار دارد . تفکیک زباله از مبدا ، کاهش زباله با فرهنگ سازی درخانواده ها ، حذف پلاستیک می تواند عمده مشکلات شهرستان را حل نمایند.

بنده با دفن غیر اصولی مخالف و سلامتی مردم شهرستان بیشتر از همه برای مسئولین شهرستان واینجانب اهمیت دارد.


بهداشت و درمان:

 

فریدون بابایی فرماندار خلخال در پاسخ به سوال فعالان شبکه های مجازی در خصوص نیاز شهروندان شهرستان خلخال به دستگاه ماموگرافی برای خانواده ها گفت: در حال حاضر اگر این دستگاه با 150 تا 200میلیون تومان آماده راه اندازی باشد اینجانب آماده به عنوان فرماندار شهرستان از محل اعتبارات شهرستان این هزینه را تقبل نمایم و این امر تسریع شود.

رئیس کارگروه سلامت شهرستان خلخال با تقدیر از زحمات پزشک متخصص چشم در شهرستان خلخال در پاسخ به کمبود پزشک گفت: در بازدیدی که از محل انجام خدمت پزشک متخصص چشم در خلخال انجام شد الحمدالله خدمات خوبی از سوی این پزشک حاذق و دلسوز در حال انجام است و ایشان علاوه بر پذیرش استاندارد روزانه بیماران به خاطر حل مشکل بیماران بیشتر از حد ویزیت  نموده که جای بسی تقدیر دارد.

فرماندار خلخال گفت: در گذشته پزشک متخصص چشم در شهرستان نبوده و افزایش بیماران موجب این امر است که قطعا مراجعات بیشتری به این پزشک انجام شود و در تلاش هستیم انشا الله پزشک متخصص دوم نیز در شهرستان خلخال حضور یابد.

 

 

حوزه ورزش:

 

فرماندار خلخال گفت : در بحث ورزش و توسعه آن، دستگاه های دولتی و دهیاری ها نیز باید به ورزش ورود کنند و ما هم حمایت می‌کنیم  و سالن های ورزشی بصورت رایگان در اختیار خانواده ها و جوانان قرارمی گیرد .

 

فریدون بابایی به مشکل گروه های کوهنوردی شهرستان خلخال اشاره وگفت: ساماندهی گروه های کوهنوردی شهرستان در اولویت قرار دارد واین امر انجام خواهد شد.

رئیس کارگروه گردشگری شهرستان خلخال ضمن اشاره به اینکه شهرستان خلخال یکی از متنوع ترین مناطق گردشگری استان بوده گفت: در کنار مناطق گردشگری در حال طراحی چندین مسیر طبیعت گردی در خلخال هستیم.

فرماندار خلخال در خصوص برگزاری جشنواره زمستانی در خلخال گفت: جشنواره زمستانی امسال بهتر از سال های گذشته انجام و در دو مرحله بومی و محلی اجرا خواهد شد و طبق سنوات گذشته سعی شده است که امسال در بحث فرهنگی ومعنوی  با برگزاری جشنواره های مختلف ، محافل قرانی ، برنامه های فرهنگی ارتقا یابد.

 

حوزه راه:

 

فرماندار خلخال در خصوص سئوالی مبنی بر عدم فعالیت پروژه کمربندی و وضعیت سایر جاده ها گفت : کمربندی یا همان فاز 4 خلخال –فیروز از پروژه های فعال خلخال است که ردیف اعتباری دارد و از سه نقطه به شهر وصل می‌شود : 1-جاده گورانسراب 2- جاده هشتجین 3 - از جاده زاویه سادات که به وسط شهر وصل خواهد شد تا در رونق اقتصادی برای شهر منافعی داشته باشد .

جاده کلورـ درام که برای خود استان نیز تاثیر بسزائی دارد و ازطرف استاندار و و مسئولین استان زنجان و هم مجموعه شهرستان خلخال حمایت می شود و نیاز به پیمانکار قوی می باشد.که در هفته های آتی با مشخص شدن پیمانکار عملیات اجرائی آن آغاز خواهد شد. درصورت داشتن پیماکار با امکانات بالا درپروژه در کمتزین زمان به بهره برداری می رسد.

فرماندار در پاسخ به سئوالاتی مبنی بر تعیین تکلیف زمان رسیدگی به تعدادی از جاده های دیگر خلخال گفت : برای جاده های خلخال –هشجین، خلخال –کوثر و خلخال کلور نیز با اختصاص قیر های رایگان، سال بعد روکش آسفالت به طول 10 کیلومتر آغاز خواهد شد

جاده خلخال –ماسوله 70 درصد تکمیل و مابقی نیز در دست پیمانکارو دارای اعتبار لازم می باشد تلاش است تا در هفته دولت سال ۹۷ به بهرداری برسد .

فریدون بابایی به جاده خلخال به اسالم اشاره و گفت: بش از 70 درصداز حوزه استحفاظی خلخال به جاده اصلی تبدیل شده و قصد داریم با سرعت این پروژه به نتیجه برسد.

 

فرماندار خلخال با تقدیر از تلاش های اعضای مدیریت بحران شهرستان خلخال در زمستان سال 1395 و تسریع در خدمت رسانی در دو بهمن روستای مورستان که دو مصدوم داشت و جاده پونل گفت: انصافا خدمات ارزشمندی انجام شده و جای تقدیر از تلاش راهداران می رود.

 

حوزه اشتغال:

 

بابایی افزود : دولت در سال ۹۶ برای اشتغال‌زایی، تصمیمات مهمی را گرفته است در شهرستان خلخال با پرداخت تهسیلات به مبلغ ۵۶ میلیارد برای طرح های تولیدی از اشتغال حمایت می کند و تا به امروز ۲۴ طرح با مبلغ ۱۰ میلیارد تومان در شهرستان به بانک های عامل معرفی شده است .

در صنعت پوشاک و فرش نیز بخش خصوصی، اقداماتی انجام داده است که منجر به اشتغال زائی چندین نفر شده است

در حوزه فرش شهرستان خلخال اکنون قدم های مثبتی با تلاش نماینده مردم خلخال وکوثر و فرمانداری شهرستان و کارگروه اشتغال انجام شده و بیش از 700 نفر ثبت نام کرده اند که 250 نفر در مرحله اول آموزش دیده و آماده انتقال کارگاه های فرش به منازل هستند و بخش دوم آموزش نیز در حال ساماندهی است.

فرماندارخلخال یک از مهمترین حوزه فعالیت در حوزه اشتغال شهرستان خلخال را حوزه پوشاک  عنوان وگفت:درحال حاضربیش از 2000 نفر فعال این رشته از شهرستان خلخال در تهران و مرکز کشور حضور دارندکه ما با دعوت از سرمایه گذاران این بخش هم اکنون بیش از 400 زن سرپرست خانوار و تحصیلکرده خانم را وارد فاز اشتغال نموده ایم.

رئیس کارگروه سرمایه گذاری واشتغال شهرستان خلخال گفت: درزمینه اشتغال فراگیری روستایی بیش از 56 میلیارد تومان سهم شهرستان خلخال بوده که بیش از 24 طرح مصوب در این زمینه داشتیم و 10 طرح به بانک عامل جهت اخذ تسهیلات معرفی شدند.

 

فرماندار خلخال در حمایت از جوانان گفت: جوانان باید با ظرفیت‌های منطقه آشنا شوند. مسئولان و جوانان باید به یک شناخت متقابل برسند. جوانان فعال کشف شوند و از ظرفیتهایشان در زمینه اشتغالزایی استفاده شود و هرتحصیلکرده و جوان شهرستان خلخال اگر طرح توجیحی قابل اجرایی داشته باشد که به اشتغال شهرستان خلخال کمک کند ما از طرح ها وایده ها حمایت می کنیم.

 

حوزه هنر و نشاط اجتماعی:

 

بابایی در خصوص ایجاد شور و نشاط اجتماعی و استفاده از هنر برای چنین مقوله ای گفت : در بخش نشاط اجتماعی مشکلات زیادی در خلخال وجود دارد که جزو برنامه های اولویت دار دولت است و کارگروه‌های تخصصی ایجاد شده و پیگیری خواهند کرد .

برای امسال بازیهای زمستانی در دستور کار است که با در نظر گرفتن محل ثابت و فراهم کردن امکانات لازم، خانواده‌ها می توانند از محیطی شاد و با نشاط استفاده کنند.

بخش خصوصی و خود مردم نیز در بحث ایجاد نشاط در جامعه باید تحرک داشته باشند و دولت هم حمایت خواهد کرد. گروه های هنری نیز با ارائه طرح های خود پیش قدم باشند و ما هم حمایت خواهیم کرد .

فرماندار خلخال در پاسخ به هنرمندان جامعه نیز گفت: ما از فعالان هنری در عرصه های فرهنگی واجتماعی حمایت می کنیم و در جلساتی که با هنرمندان وفعالان هنری خواهیم داشت این مهم را با مسئول مربوطه نیز در میان خواهیم گذاشت.

 

وضعیت کارخانه نئوپان : 

 

بابایی در مورد شرایط پیش آمده برای کارخانه نئوپان و وضعیت کارگران این مجموعه گفت : گزارشات مالی بررسی شده است؛ مدیران وقت باید زود تر از این‌ها در جهت توسعه خط تولید ورود می‌کردند که این کار انجام نشده است .

در سایر شهرستانها نیز کارخانه نئوپان با تکنولوژی جدید و به صرفه تر ایجاد شده است که باعث شده کارخانه نئوپان خلخال قادر به رقابت با آنها نباشد

تا به امروز بحث کارگری نئوپان با تشکیل جلسات استانی و کشوری مدیریت شد و کارگران بالای 20 سال سابقه کاری با اخذ مجوز های لازم از قانون شرایط سختی کاراستفاده کردند و برای 12 نفر مابقی نیز در تلاش هستیم مشکلاتشان را حل کنیم.

راه حل بنیاد مستضعفان برای کارخانه نئوپان این است که از صنعت چوب به سمت خط های تولیدی دیگری حرکت کند. کارخانه کریستال با ظرفیت اشتغال زائی ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر توسط بنیاد مستضعفان پیشنهاد شده است که در آینده نزدیک برای پالایش و آنالیز این طرح در اختیار استان قرار خواهد گرفت تا تصمیمات لازم اتخاذ شود

بحث خرید و فروش کارخانه نئوپان نیز مطرح بود که در آخرین مرحله ظاهرا با ارائه شرط و شروط های بنیاد توافقی حاصل نشده است

 

 

حوزه کشاورزی:

 

فریدون بابایی با تشکر از تلاش های دکتر بشیر خالقی، نماینده خلخال و کوثر، گفت : طی سفری که به تهران بود در معیت نماینده اعتبار لازم جهت ایجاد زیرساخت‌های شهرک گلخانه‌ای فراهم شد. مشکل اصلی شهرک تخصیص آب است. در واقع مشکل اصلی شهرستان خلخال تخصیص آب آن هم در حوزه کشاورزی و هم در حوزه صنعت است.

پیش بینی شده 12 لیتر بر ثانیه مشکل شهرک گلخانه ای را مرتفع خواهد کرد. بخشی از این آب از طریق چاه و بخشی دیگر نیز از سایر منابع باید تامین شود. این طرح جزو اولویتهای اصلی است و در سال 97 در بحث ایجاد زیرساختهای شهرک صورت خواهد گرفت.

در مورد سدهای معیشتی هم تصمیم گرفته شده تا منابع مالی این سد ها مدیریت شود طوری که منابع بر روی سه سد، در بخش ها متمرکز شوند و هر سال حداقل یکی از این سدها تمام شود و به بهره برداری برسد. این کار با همکاری و مساعدت جهاد کشاورزی امکانپذیر است.

بابایی در مورد شرایط بهره برداری از چم های قزل اوزن گفت : دنبال آماده کردن زیرساخت‌های چم‌های قزل اوزن هستیم. زیرساختهایی مانند برق و راه ارتباطی از مهمترین عوامل برای جذب سرمایه گذار هستند. این مناطق مستعد انواع طرحهای کشاورزی و صنعتی می باشند.

فرماندار خلخال گفت: تسهیلات خوبی در زمینه جهاد کشاورزی، تولید بومی، راه اندازی شبکه های آبیاری قطره و بارانی در خدمت روستائیان است که تسهیلات روستایی با سقف بهره 6 درصد و در روستاهای دورتر با بهره کمتر قابل پرداخت است.

 

در خصوص ساماندهی مزار شهدا :

 

فرماندار خلخال در خصوص ساماندهی مزار شهدا گفت : ساماندهی مزار شهدا در دستور کار است که با هماهنگی شهرداری، امکانات دهیاری و دستگاه های اجرای در سال 97تلاش  بر این  است که تمامی مزار شهدا ساماندهي و این مشکل بر طرف شود و علاوه بر ساماندهی مزار شهدا دایرة المعارف جنگ و شهدا در دست تدوین میباشد که بر روی این دایرة المعارف تامین اعتبار شده است.


بابایی افزود: سه یادمان شهدای گمنام که در سه بخش خورش رستم ، بخش شاهرود و خلخال مبلغی که حفظ آثار از ما خواسته بودند اعلام شده که در صورت تخصیص اعتبار و شرایط جوی مناسب تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

 

سایر حوزه ها:

فرماندار خلخال در خصوص این سوال فعالان شبکه اجتماعی که  گفته شده سال گذشته مدارس در خلخال زیاد تعطیل شده وامسال نمی شود گفت تعطیلی مدارس بر اساس وضعیت آب و هوا تصمیم گیری می‌شود و این که پارسال زیاد تعطیل شده امسال به هر نحوی تعطیلی نخواهد داشت حرف منطقی نیست

فرماندار خلخال ضمن اشاره به تذکر داده شده به یکی از مدیران شهرستان خلخال در خصوص پایین بودن آستانه  تحمل وانتقاد پذیری گفت: حتما در شورای اداری شهرستان خلخال این مهم به تمامی مسئولین ادارات اعلام خواهد شد که با صبر و حوصله و شکیبایی وتکریم مردم سخنان مراجعه کنندگان و فعالان شبکه های  مجازی گوش دهند و از کوره در نروند.

فرماندار خلخال در پاسخ فعالان شبکه های اجتماعی در خصوص قلیان سراها و کافه ها گفت: قلیان سراها به علت مضراتی که برای سلامتی جوانان وجامعه دارند جمع آوری خواهند شد ولی با کافه خانه کاری نداریم

 

فریدون بابایی در خصوص کارخانه های شن و ماسه گفت: واحد های ماسه شویی باید استاندارد ها رعایت کنند تا حقوق مردم پایمال نگردد. در بازدیدی که با دادستان شهرستان خلخال از محل فعالیت واحدهای ماسه شویی در خلخال انجام شد، دستور سریع دادستان بر تعطیلی این واحد ها بود که باز یک فرصت برای دعوت از فعالان این عرصه برنامه ریزی شد تا اهداف شورای سلامت شهرستان خلخال و مسئولین به سرمایه گذاران این بخش ابلاغ شود  و با تعریف زمانبندی این واحد ها نسبت به استاندارد سازی واحد فعال فوق اقدام نمایند.

 

فرماندار خلخال در خصوص مشکل سد معبر خلخال نیز گفت: در نشستی که با اصناف برگزار خواهد شد این مشکل به صورت علمی بررسی خواهد گردید وبازاریان واصناف باید بدانندکه شیوه های بازاریابی با سد معبر امکان پذیر نیست و در حال حاضر نوع رفتار ، زیبایی محیط ، نورپردازی ، سلیقه افراد و برخورد مناسب مشتری را در بازار جذب می کند.

 

فرماندارخلخال در خصوص نبود معاونت در فرمانداری خلخال گفت: بحث معاونت فرمانداری بحث داخلی است و بیشتر دنبال فردی هستیم که از داخل خود سازمان باشد و قول هایی در این خصوص از طرف استاندار داده شده که در آینده حل خواهد شد .

فرماندار خلخال در خصوص پیگیری مشکل سد درو گفت: در روزهای گذشته با پیگیری های انجام شده از سوی فرمانداری شهرستان خلخال این موضوع در محضر مقام قضایی شهرستان در حال بررسی است و قطعا باید مدیریت جهاد استان و مشاورطرح و پیمانکار پروژه جوابگوی این موضوع باشد که طرحی که هنوز به استفاده نرسیده اکنون به خاطر مشکلات فراوان در بالادست روستای درو رها شده است.

 

فرماندار خلخال در خصوص تغییر مدیریتی گفت : مدیریت جهاد کشاورزی به لحاظ عملکرد احساس کردیم نیاز به جایگزین دارد که اقدام شد. تا حدود ۶ نفر از روسای ادارات در خلخال که عملکرد ضعیف دارند در تلاش برای تغییر هستند

 

فرماندار خلخال از مهمترین اقدامات انجام یافته در شهرستان به سند توسعه اشاره کرد و گفت : نگارش سند توسعه شهرستان خلخال در حال اتمام است که این سند بخوبی مسیرهای لازم برای توسعه خلخال را مشخص می کند .

 

فرماندار خلخال در خصوص بحث خانواده و کمپ ترک اعتیاد گفت:  در مورد بحث خانواده ورود کرده ایم و واقعا یکی از دغدغه های اساسی ما است . در مورد اعتیاد هر هفته یک جلسه تخصصی برگزار می کنیم و کارشناسانی از سطح استان در این جلسات حضور می یابند.  سال گذشته کمپ اعتیاد نداشتیم و امسال این کمپ را دایر کرده ایم و به دنبال تاسیس دومین کمپ  هستیم. به دنبال تاسیس مرکز درمانی تخصصی اعتیاد بوده و مجوزش را دریافت کرده ایم. به سمن ها اجازه فعالیت داده ایم و اعتبارات لازم را برای انها تامین کرده ایم.  یک سری بحث های آموزشی محله  به محله را  در سطح شهر دنبال می کنیم. روستاهای آلوده را مشخص کرده ایم  به طوری که در روستای کوچکی مانند برندق تعداد 38 نفر   آمادگی شان را برای ترک اعتیاد اعلام کرده اند و جالب تر این است که  اهالی روستا نیز  در تامین امور مالی   آن مشارکت دارند و این اتفاق کوچکی نیست.  در مورد  طلاق نیز کارگروه ویژه ای  تشکیل داده ایم و در ابتدا آموزش هایی را برای  تمامی ارگان ها و  نهادهایی که به هر طریق درگیر بحث طلاق هستند  ارائه داده ایم.   اولین گام در مورد کسانی که به دنبال طلاق هستند، بحث مشاوره است  تا نگذاریم طلاقی رخ بدهد. در این مورد دادگستری نیز حرکت های ویژه ای را انجام داده و برنامه های  سختگیرانه ای را در پیش دارد که در آینده  شاهد تحولاتی در این بخش خواهیم بود.  چیزی با عنوان غربالگری   کودک آزاری در سطح استان وجود ندارد،  اما ما این را قطعا  در دستور کار قرار خواهیم داد که از وظایف بهزیستی است و حتما این طرح را پیگری خواهیم کرد.  ما  طرح های  زیادی  در مورد  اعتیاد ، طلاق و بزهکاری داریم  که سه مورد از آنها را نتخاب کرده  و به مقامات ارشد ارسال کردیم که یک مورد از انها تصویب  و تایید شده است.

 

در مورد واگداری آرامستان فرماندار خلخال گفت : بحث واگذاری آرامستان از وظایف شهرداری است . تا جایی که در جریان هستم پیشنهاداتی ارائه شده و جلساتی برگذار خواهد شد،  در صورت واگذاری این حوزه به بخش خصوصی  قطعا  فرمایشات شما در مورد حفاظت از بافت قدیمی  لحاظ خواهد شد و ما هرگز اجازه نخواهیم داد مشکلی به وجود آید.

فرماندار خلخال در خضوض قلعه باشی گفت : در مورد قلعه باشی مشاوری در نظر گرفته شده  بود و ما  اعتباری را در نظر گرفته بودیم  و اجرای این طرح  را به شهرداری محول کرده بودیم که نشد و بنابراین ما اعتبار دیگری در نظرگرفتیم. و میراث فرهنگی را به عنوان مشاور انتخاب نمودیم تا کار را دنبال نماید. مطالعه  فاز اول انجام شد و مشاور طرح را برای آنها توضیح داد.  یک پروژه بسیار زیبای گردشگری تهیه شده است  و در زمینه رودخانه ها نیز طراحی بسیار زیبایی انجام شده  است به گونه ای که به عنوان یک تفرجگاه می توان از ان استفاده کرد. در صورتی که اهالی قلعه باشی هماهنگ نمایند، ظرفیت زیبای گردشگری ایجاد خواهد شد با وجود این  نظر اهالی برایمان بسیار اهمیت دارد.  جلساتی در قالب طرح باز آفرینی شهری بر گزار خواهد شد ، این طرح بسیار مهم و تاثیر گزار است  مخصوصا به حواشی شهر توجه ویژه ای شده و تمام کمبودهای در ان لحاظ شده است و اعتبارات خاصی نیز برای آن وجود دارد.

فرماندار خلخال گفتند: در قانون هم داریم که شوراها باید هر 6 ماه به مردم به صورت علنی گزارش بدهند و مردم از آخرین وضعیت روستایی آگاه باشند، ایشان گفتند ما در انتخاب دهیاران هیچ دخالتی نداریم و تمامی فرایند ها توسط شوراها صورت می گیرد.

 

فرماندار خلخال در خصوص تغییر منطقه کنکور هم گفتند با تلاش های نماینده در صدد هستیم که منطقه کنکور خلخال به 3 برگردد و اخیرا هم  جسله ای با ریئس سازمان سنجش و وزیر آموزش و پرورش داشتیم که قول مساعد دادند  که این مشکل برای  دانش آموزان خلخالی حل شود.

 

در پایان فرماندار خلخال  با اشاره به سابقه دیرینه این شهرستان در فرهنگ پروری گفت: در گذشته اختلافات به شهرستان ضربه زده است و باید بایکپارچگی حرکت و با روحیه بخشی به مردم نگاه منفی از شهرستان خلخال دور شود و در این راستا رسانه ها باید همسو باشند.

وی افزود: تغییر نگرش درشهرستان خلخال باید انجام شود و در حال حاضر وحدت بین مسئولین شهرستان ضامن توسعه شهرستان خلخال است.

فرماندارخلخال تصریح کرد: هر فعالیتی درشهرستان خلخال انجام می شود بنده یا فرد دیگر یا یک شخص انجام نمی دهد بلکه تلاش جمعی مسئولین شهرستان خلخال بوده و این صحیح نیست که به نام یک فرد و یا یک شخص عنوان شود و همه مدیران و مسئولین در بخش های مختلف با رویه کاری متفاوت در انجام هر فعالیتی و حل هر مشکلی درشهرستان خلخال تاثیر گذار هستند.

رئیس شورای اداری شهرستان خلخال گفت: بنده به مشاوره و نظر جمع اعتقاد دارم و در عمل وتصمیمات مستقل عمل می کنم.

 

 فریدون بابایی از زحمات نماینده مردم خلخال و کوثر ، امام جمعه شهرستان خلخال ، مدیران و مسئولین دستگاه ها و اصحاب رسانه درتوسعه شهرستان خلخال  تقدیر کرد.


١٧:١٣ - چهارشنبه ٦ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٨٨١    /    تعداد نمایش : ٢٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری خلخال می باشد.