شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
اِلهی عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّهِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِی الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَهَ السّاعَهَ السّاعَهَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
اخبار > فعالیت 45 تشکل غیردولتی در پیشگیری و درمان اعتیاد در استان اردبیل


  چاپ        ارسال به دوست

فعالیت 45 تشکل غیردولتی در پیشگیری و درمان اعتیاد در استان اردبیل

بهنام بهشتی روز سه شنبه در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خلخال در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال جاری بیش از 600 میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی برای پیشبرد اهداف و برنامه های این تشکل های غیر دولتی برای ریشه کنی مواد مخدر در این استان کمک مالی شده است.
وی گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل از فکر ، نظر ، اندیشه و پیشنهادات افراد صاحب نظر در ریشه کنی مواد افیونی از جامعه استقبال می کند.
او تشریح کرد: برای تشویق افراد در این زمینه طرح ها ، مقالات و پایان نامه های دانشجویان کارشناسی ارشد با موضوع مقابله و پیشگیری از اعتیاد و یا آسیب های اجتماعی به مبلغ 20 میلیون ریال و مقالات دانشجویان دکترای تخصصی به مبلغ 40 میلیون ریال خریداری شده و در جهت پیشگیری ، مقابله و درمان اعتیاد مورد استفاده قرار می گیرد.
بهشتی افزود: در 6 ماه اول سال جاری 14 هزار و 352 معتاد به انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در 92 مرکز درمانی سرپایی و یا کمپ های ترک اعتیاد تحت درمان قرار گرفته اند که هزینه 541 نفر از معتادان بی بضاعت مالی از سوی دولت و با معرفی به کمپ های ترک اعتیاد زیرپوشش بهزیستی استان تامین شده است.
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل همچنین گفت: اجرای برنامه های فرهنگی و مردمی کردن کار مبارزه با مواد مخدر مسوولان این شورا را در دستیابی به اهداف ریشه کنی مواد مخدر از جامعه کمک می کند.
او افزود: طی تفاهم نامه ای که با صدا و سیمای مرکز اردبیل صورت گرفته امسال 32 برنامه صدا و 32 برنامه در سیما با محتوای ارائه راهکارهای مختلف برای پیشگیری ، مقابله و درمان اعتیاد از سوی کارشناسان امر تهیه و پخش خواهد شد.
فرماندار خلخال نیز در این جلسه با تاکید بر مشارکتی شدن کار مبارزه با مواد مخدر و پرهیز از اجرای برنامه های مقابله با این پدیده اجتماعی به صورت جزیره ای گفت: از شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان انتظار می رود در تهیه و ساخت برنامه های مربوط به مقابله با مواد مخدر در صدا و سیمای مرکز اردبیل از فکر و نظر اندیشمندان شهرستانی نیز با هدف اثر بخشی بیشتر برنامه استفاده شود.
فریدن بابایی افزود: با توجه به اینکه پرداختن به ورزش در جامعه و تلاش برای سوق جوانان به سمت میادین و سالن های ورزشی از راهکارهای مناسب در پیشگیری و مقابله با آسیب اجتماعی اعتیاد است واگذاری سالن های ورزشی به بخش خصوصی و اخذ هزینه از جوانان مشتاق ورزش می تواند موجب ایجاد فاصله بین علاقمندان و جوانان با ورزش شود.
رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر خلخال گفت: انتظار می رود دولت به این موضوع نگاه یارانه ای داشته و علاوه بر حذف کار واگذاری اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی و حدف هزینه های دریافتی از ورزشکاران هزینه ای مربوط به برگزاری تمرینات و مسابقات ورزشی نیز در جهت توسعه ورزش به عنوان یک راهکار مهم مقابله با آسیب های اجتماعی از سوی دولت تامین شود.
استان اردبیل در مقایسه با دیگر مناطق کشور از نظر شیوع اعتیاد و قاچاق مواد مخدر در وضعیت سفید قرار دارد. تعداد دقیق معتادان در استان مشخص نیست اما تخمین زده می شود سه درصد جمعیت استان به نوعی با مشکلات مواد مخدر درگیر باشند. 


١٦:٣٥ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٧٢٦    /    تعداد نمایش : ١٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری خلخال می باشد.