سه شنبه ٠١ آبان ١٣٩٧
اِلهی عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّهِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِی الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَهَ السّاعَهَ السّاعَهَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
اخبار > 12کیلومتر هشچین سرچم در اولویت نگاه دولت در شهرستان خلخال قرار دارد


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار خلخال

12کیلومتر هشچین سرچم در اولویت نگاه دولت در شهرستان خلخال قرار دارد

مراسم میلاد مسعود حضرت محمد (ص) با حضور گسترده مردم شهر هشجین واهالی ولایتمدار تسنن وتشیع  در مسجد شیخ قریشی هشجین برگزار و دراین مراسم فریدون بابایی فرماندار خلخال در جمع مردم ولایت مدار وبا فرهنگ شهر هشجین گفت: مشکلات بخش خورش رستم بر هیچ کس پوشیده نیست و ما تمامی مشکلات احصا، برنامه ریزی و در دست اقدام داریم.

فرماندارخلخال گفت: یکی از اصلی ترین مشکلات خورش رستم راه هشجین سرچم به طول 12 کیلومتر است که بعضا در فضای مجازی به عنوان 13 کیلومتر مطرح می شود که مسافت آن 12 کیلومتر بوده و امسال برای آن اعتبار لازم تامین شده است.

فرماندار خلخال با تبریک هفته وحدت وتقدیر از نماینده فعلی مردم خلخال وکوثر درمجلس شواری اسلامی و نماینده سابق مردم خلخال وکوثر در مجلس و مهمانان هفته وحدت در بخش خورش رستم گفت: بنده به عنوان یک خدمتگذار کوچک در کنار سایر مسئولین شهرستان از مشکلات شهر هشجین وبخش خورش رستم آگاهی دارم و تلاش برای حل مشکلات وتوسعه وعمران این بخش ادامه دارد.

فرماندارخلخال گفت: اینجانب 11 سال در همین بخش خدمتگذار شما مردم با اخلاق و با فرهنگ بودم و پس از گذشت سال ها که دوباره افتخار خدمت به شما مردم شایسته را پیدا کردم بسی جای افتخار است که پیگیر و متعهدانه مشکلات را اولویت بندی و حل نمایم .

وی از تشکیل شورای اداری ویژه بخش خورش رستم با حضور استاندار ومدیران کل در روز شنبه خبر داد و گفت: بعد از شورای اداری در ویژه برنامه جشن وحدت خورش رستم نیز حضور خواهیم یافت.

فرماندار اضافه کرد: همه درجریان مشکلات مالی دولت قرار دارید و باهمین وضعیت خدمات شایسته ای از سوی دولت درشهرستان وبخش خورش رستم به مردم ارائه شده که قبلا اگر فقط طرح یک راه روستایی بود ولی اکنون مردم خواستار تمامی زیرساختهای ارتباطی وفناوری در روستا هستند.

وی با تقدیر امام جمعه اهل تسنن و امام جمعه اهل تشیع شهر هشجین که پیگیر مشکلات در جهت خدمت به مردم منطقه هستند گفت: قطعا به عنوان مسئول اجرایی شهرستان با مشکلات بخش خورش رستم غریبه نیستیم و با حضور به دفعات در روستاهای بخش خورش رستم و با تعامل نماینده مردم خلخال وکوثر درمجلس مشکلات برنامه ریزی شده ودر حوزه اعتبارات نیز تصمیمات خوبی برای تمامی بخش ها اتخاذ شده است.

فرماندار خلخال گفت: در شهرستان خلخال پروژه های متعدد نیمه تمام وجود داشته و امسال تصمیم گرفتم پروژه های نیمه تمام را دسته بندی وپروژه های بزرگ و دارای پیشرفت فیزیک بالا را به تکمیل شدن نزدیک نماییم .

وی به اهمیت ارتباط بخش خورش رستم با استان های همجوار اشاره وگفت: راه هشجین به سرچم را یک پیمانکار قوی واگذار وعلاوه بر اعتبارات ملی از اعتبارات استانی نیز پروژه را تامین اعتبار کردیم .

فرماندار خلخال گفت: تامین آب شرب شهر هشجین مورد نظر دولت بوده ودرکنار آن  نیم نگاهی نیز به آب روستای سوسهاب داریم که مازاد مصرف این روستا در شهرهشجین قابل استفاده باشد

وی افزود: برای دو مجتمع شهر هشجین اعتبارات لازم پیش بینی شده است و برای تکمیل یادمان شهدای گمنام نیز اعتبارات لازم تامین شده است.

فرماندار خلخال گفت: امسال سعی شده است درکمیته برنامه ریزی اعتبارات از محل 180 به سمت اعتبارات محل تملک ودارایی سوق دادیم تا شاهد توسعه وعمران بخش در سریعترین زمان باشیم.

فریدون بابایی گفت: توجه به شهرداری در جهت  تامین قیر رایگان و از محل های مختلف از جمله جرائم رانندگی، ارزش افزوده  سعی داریم شهرداری ها را تقویت نماییم و امسال سد خاکی ورگوان شهر هشجین با قراردادی که منعقد شده تا 1397و پایان سال مالی به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار خلخال گفت: امسال اعتبارات در شهریور ماه اختصاص یافته و  اعتبارات تخصیص خوبی خواهد داشت وامسال 40 درصد تخصیص دادشده که در سال های گذشته در تمام طول سال این رقم به 49 درصد رسیده بود.

فرماندار خلخال در خصوص سد شهید پستی ضمن تقدیر از پیگیری دکتر خالقی نماینده مردم خلخال وکوثر  با همراهی استاندار محترم و دستگاه مربوطه گفت : امسال تلاش می شود ردیف اعتباری برای این سد اخذ و نهایتاً اجرای آن شروع شود

بابایی افزود : یکی از مشکلات اساسی برای شهرستان خلخال و بخش خورش رستم تخصیص آب می باشد برای این مشکل قدم های خوبی برداشته شده است مخصوصا استاندار جدید که نگاه ویژه ای به این موضوع دارند انشالله تلاش می شود این مشکل در شهرستان که عمده مشکل برای سرمایه گذاری است حل شود

وی از سرمایه گذاری در 14 چم قزل اوزن در مسیر اشتغال و سرمایه گذاری خبر داد وگفت: قطعا تسهیلات خوبی با میزان 7 تا 8 و 10 درصد برای کشاورزان و علاقمندن منطقه وجود دارد که می توانند با مراجعه به فرمانداری وارگان های ذیربط ای این تسهیلات استفاده نمایند.

وی با تقدیر از همکاری شایسته بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، دهیاران و تعامل تنگاتنگ برای آبادانی خلخال گفت: ما منتظر وضعیت روستاهای بخش خورش رستم هستیم و با تخصیص سریع اعتبار و حضور پیمانکار طرف قرارداد آسفالت راه روستایی درشهرستان خلخال از سرگرفته خواهدشد.

فرماندار خلخال گفت: راه روستایی کرنق به برندق تمام شده و راه روستایی طویستان در حال اجرا بود ودر روستای دایی کندی و قره تکان نیز پروژه های راه روستایی با قوت پیگیری می شود.

وی با تقدیراز شرکت گاز و نماینده مردم خلخال کوثر و نماینده سابق شهرستان خلخال درجهت پیگیری امورات بخش خورش رستم گفت: تا پایان سال 1396 کلیه روستاهای بالای 20 خانوار گاز رسانی خواهد شد .

فرماندار خلخال اضافه کرد: درمانگاه روستای برندق در سریعترین زمان شروع و درحال تکمیل است که برای درمانگاه هشجین نیز تلاش خواهیم کرد که تجهیزات مورد نیاز بخش تامین شود.وی از پیگیری نماینده مردم خلخال وکوثر برای تامین یک دستگاه آمبولانس کمک دار خبر داد.

فرماندارخلخال گفت: عمران روستایی بخش خورش رستم نیز در حوزه های مختلف مد نظر بوده و درحال حاضر با تعامل بنیاد مسکن در روستاهای بخش مرکزی طرح های عمران روستایی صد درصد اجرا شده که جای تقدیراز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را دارد.

 فرماندارخلخال با اشاره به زمان خدمتی خود در شهرهشجین گفت: بنده یکی از فرزندان هشجین هستم و با یقین برای تحقق پروژه که اتفاق خواهد افتاد قول می دهم.

 وی از اجرای طرح بوم گردی در راستای توسعه اهداف گردشگری در بخش خورش رستم خبر داد وگفت: امروزه مردم از شهرنشینی خسته و دنبال مکانی برای آرامش در روستاهای گردشگری هستند که روستاهای نمهیل نساز ، برندق و کزج جز برنامه ششم توسعه در راستای گردشگری وبوم گردی هستند .

فرماندارخلخال از تسهیلات ارزان قیمت دستگاه های دولتی در راستای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری خبرداد وگفت:طرح و ایده هاییکه توجیح اقتصادی داشته باشند مورد حمایت این تسهیلات خواهند بود.

وی با تقدیر از مردم ولایتمدار اهل تسنن و اهل تشیع خورش رستم گفت: اشتغال فراگیر و پایدار از اهداف دولت در روستاها است.

 

 


٠٨:٠٩ - شنبه ١١ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٦٩٩    /    تعداد نمایش : ١٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری خلخال می باشد.