سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧
اِلهی عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّهِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِی الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَهَ السّاعَهَ السّاعَهَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
اخبار > کمبود فضای آموزشی دانش آموزان خلخالی را رنج می دهد


  چاپ        ارسال به دوست

کمبود فضای آموزشی دانش آموزان خلخالی را رنج می دهد

فریدون بابایی در بازدید از کلاس های درس مدارس خلخال در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر به علت کمبود فضای آموزشی تعداد دانش آموزان مشغول به تحصیل در مدارس دولتی بیش از استاندارد و حد مجاز است.
او گفت: در کنار مشکل کمبود فضای آموزشی و تراکم بیش از حد معمول دانش آموزی در کلاس های درس فرسوده بودن ساختمان بیشتر مدارس شهر خلخال نیز بر مشکلات افزوده است.
رئیس شورای آموزش و پرورش خلخال اظهار کرد: از 120 ساختمان مدارس موجود این منطقه تنها 17 مدرسه تازه احداث شده ، عمر ساختمان 20 مدرسه شهر زیر 20 سال بوده و قدمت بیشتر مدارس موجود شهر خلخال از 40 تا 74سال است که عمر مفید خود را از دست داده و نیاز به بازسازی و نوسازی دارند.
وی گفت: بدلیل کمبود فضای آموزشی هم اکنون برخی از مدارس خلخال با دانش آموز بیش از 500 نفر و با ظرفیت کلاس های با بیش از 40 دانش آموز و بصورت 2 نوبته اداره می شوند که وجود این تعداد دانش آموز در یک کلاس با استانداردهای تعریف شده وزارت آموزش و پرورش و اهداف نظام نوین آموزشی مبنی بر تک نوبته بودن همه مدارس در کشور مغایرت دارد.
بابایی اظهار کرد: قدمت بالای بیشتر ساختمان های مدارس خلخال و احتمال تخریب آنها همواره مسوولان آموزش و پرورش ، مدیران مدارس و اولیای دانش آموزان را از ادامه تحصیل فرزندان در زیر طاق های لرزان مدارس قدیمی نگران کرده است.
وی افزود: حل این مشکل نیازمند توجه جدی مسوولان و تخصیص اعتبارات ویژه برای نوسازی و یا مقاوم سازی ساختمان مدارس قدیمی و فرسوده این منطقه است.
شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
62 درصد از مدارس و فضاهای آموزشی استان اردبیل استاندارد بوده و 38 درصد نیاز به تخریب ، بازسازی و استاندارد سازی دارند.
برای اجرای پروژه های تخریب ، بازسازی و مقاوم سازی 38 درصد از فضاهای آموزشی در استان یک هزار و 500 میلیارد اعتبار نیاز است و در صورت تامین این اعتبار می توان به استاندارد سازی تمام فضاهای آموزشی موجود مورد استفاده امیدوار بود.
به دلیل وجود مشکلات فضای آموزشی در برخی از مدارس استان اردبیل هنوز کلاس های درس بصورت دو نوبته برگزار می شود طوری که در پارس آباد 55 درصد مدارس ، در مشگین شهر 50 درصد مدارس ، در اردبیل 30 درصد ، در نمین 10 درصد و در گرمی 6 درصد مدارس 2 نوبته است که برای خروج این مدارس از 2 نوبته باید فضاهای آموزشی جدید احداث شود.

منبع : ایرنا


٠٩:١٩ - دوشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٥٧٣    /    تعداد نمایش : ١٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری خلخال می باشد.