شنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٦
سال نود و شش «سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال»
اخبار > وضعیت نان در خلخال بهبود یافت


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار خلخال

وضعیت نان در خلخال بهبود یافت

فریدون بابایی روز سه شنبه در جلسه کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال افزود: با افزایش بازرسی ها ، تخلفات در نانوایی ها بطور چشمگیری کاهش یافته و بر اساس گزارش دانشکده علوم پزشکی خلخال امسال از 231 مورد نمونه برداری جوش شیرین تنها پنج مورد مثبت گزارش شده که یک واحد نانوایی به علت تکرار تخلف پلمپ و با چهار نانوایی متخلف دیگر نیز با اعمال جرایم نقدی و تعطیلی نانوایی به مدت 15 روز برخورد شده است.
وی گفت: این در حالی است که از 176 مورد بازرسی بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال در یک ماه گذشته نیز پنج مورد تخلف به تعزیرات حکومتی خلخال گزارش شده و نانوایان متخلف به علت گرانفروشی ، تعطیلی خود سرانه و استفاده از جوش شیرین به پرداخت 6 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.
وی همچنین اظهار کرد: اتاق اصناف و اتحادیه نانوایان متولی صدور مجوز برای ایجاد نانوایی آزاد پز در این شهرستان است و صدور مجوز برای راه اندازی نانوایی های جدید آزاد پز از سوی اتاق اصناف نیازی به کسب تکلیف از شرکت غله و خدمات بازرگانی مرکز استان نیز ندارد.
وی گفت: بر اساس قانون جدید احداث نانوایی حداقل فاصله مورد نیاز برای راه اندازی نانوایان با پخت یک نوع نان 40 متر مربع و برای واحد نانوایی چند نوع پخت 70 متر مربع تعیین شده و نانوایانی که پیش از تصویب این قانون فعالیت دارند مشمول این قانون نمی شوند.


٠٨:٤٧ - چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥١٥٧    /    تعداد نمایش : ١٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری خلخال می باشد.