پنج شنبه ٢٨ تير ١٣٩٧
اِلهی عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّهِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِی الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَهَ السّاعَهَ السّاعَهَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
اخبار > 700 گردشگر خارجی امسال به استان اردبیل سفر کردند


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

700 گردشگر خارجی امسال به استان اردبیل سفر کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، دکتر مجید خدابخش شامگاه سه شنبه در نشست شورای اداری استان اردبیل افزود: این رقم علاوه بر ورود یک هزار نفر در روز از اتباع جمهوری آذربایجان است که اغلب برای استفاده از مراکز درمانی و دریافت خدمات پزشکی و بیمارستانی به این استان می آیند.

وی به قابلیت های گردشگری اردبیل اشاره و اضافه کرد: از گذشته های دور مسافران زیادی در فصول گرم سال به این منطقه سفر می کنند اما بر اساس استانداردهای جهانی گردشگر و توریست واقعی افرادی هستند که پس از سفر به یک منطقه سیاحتی از مراکز اقامتی ، پذیرایی آنها استفاده کرده و برای تفریح و گردش خودشان هزینه کنند.

استاندار اردبیل تشریح کرد: تاکنون موضوع گردشگری در استان اردبیل به گونه ای بوده است که نه تنها درآمد چندانی عاید این استان نمی شود بلکه سازمان های خدمات رسانی مانند شهرداری و غیره به ناچار باید با صرف هزینه های سنگین به این مسافران خدمات مختلف ارائه دهند و این رویه بتدریج باید تغییر یابد.

دکتر خدابخش همچنین سفرهای زمستانی به استان اردبیل و استفاده از انواع تفریح و ورزش های فصول سرد را از ظرفیت های مغفول منطقه دانست و خاطرنشان کرد: بیشتر هتل داران و صاحبان مراکز اقامتی اعلام می کنند که با توجه به محدودیت زمان سفر و اختصاص آن به فصول گرم سال ارائه خدمات بسیار مطلوب به اقامت کنندگان در مراکز اقامتی صرف نمی کند.

او گفت: برف و سرما در کشوری مانند سوئیس سالانه درآمدهای سنگینی را از ورزش ها و تفریح های زمستانی نصیب این کشور می کند و بطور یقین اردبیل نیز دارای قابلیت های خوب در این زمینه است و فقط باید با مقداری فکر و سرمایه گذاری این ظرفیت های بالقوه را شکوفا کرد.

رئیس شورای اداری استان اردبیل در قسمت دیگری از سخنانش اشاره ای کوتاه به اقدام ها و خدمات دولت یازدهم کرد و گفت: کارهای بسیار خوب و بزرگی هم در سطح کشور و هم در گوشه و کنار این استان در این مدت انجام شده که انتظار می رود مدیران و خدمتگزاران مردم با استفاده از مناسبت هایی مانند هفته دولت که در آستانه آن قرار داریم آنها را با استفاده از ابزار رسانه ای برای آگاهی مردم انعکاس دهند.

دکتر خدابخش اجرای 2 طرح اراضی پایاب سد خداآفرین و نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل را 2 کار بزرگ دولت یازدهم در استان اردبیل دانست و یادآوری کرد: مبلغ یک میلیون دلار برای پایاب سد خداآفرین و 350 میلیون دلار برای نیروگاه برق هزینه شده که در تاریخ اردبیل و استان های همجوار سابقه ندارد که چنین مبلغ سنگینی از محل صندوق ارزی برای اجرای یک طرح بزرگ هزینه شود.

وی افزود: در سال 1392 فقط 400 روستای استان اردبیل به شبکه گاز سراسری متصل بودند و این درحالیست که در چهار سال گذشته 500 روستای این استان سردسیر از این نعمت برخوردار شده اند.

استاندار اردبیل همچنین آیین تحلیف رئیس جمهوری را بسیار پرعظمت دانست و بیان کرد: عظمت مراسم تحلیفی که برای رئیس جمهور دوازدهم نظام جمهوری اسلامی ایران برگزار شد در دنیا کم نطیر بود.

وی بیان کرد: از 150 کشور بزرگ، متوسط و کوچک جهان بیش از 500 نفر در این مراسم شرکت داشتند و این رویداد مهم درست در زمانی اتفاق می افتد که نظام سلطه، دوره دیگری از تحریم ها را علیه کشورمان آغاز کرده و ما باید شکرگزار این عزت و اقتداری باشیم که نصیب این سرزمین شده است.

دکتر خدابخش زمان کنونی تا استقرار کامل دولت جدید در عرصه اداره امور کشور را به عنوان دوره گذر مطرح و خاطرنشان کرد: ممکن است بعضی حاشیه سازی ها به منظور ایجاد دغدغه فکری برای مدیران ازسوی بیگانگان و یا بعضی افراد در درون کشور در دوره گذر و تا زمان انتخاب وزیران کابینه دوازدهم انجام شود و انتظار می رود تمام مدیران خدمتگزار بدون توجه به اینگونه مسایل همچنان مشغول انجام وظایف خودشان باشند.

وی با بیان اینکه تغییر مدیریتی در هر کشور و جامعه ای یک کار معمول و اجتناب ناپذیر می باشد ادامه داد: برای افراد صادق و خدمتگزار چنین دگرگونی هایی تفاوتی ندارد و اینگونه مدیران در دوره هر وزیری به انجام وظایف محوله خویش مشغول خواهند بود.

استاندار اردبیل بر دوری از حاشیه سازی ها تاکید کرد و گفت: نباید اجازه داد که حتی یک لحظه از فرصت خدمت به مردم صرف اینگونه مسائل شود به ویژه در استانی مانند اردبیل که به خاطر سردسیری ، فصل کاری در آن بسیار محدود است.


١٣:٣٣ - چهارشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٨٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری خلخال می باشد.