دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
اِلهی عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکی وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّهِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِی الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَهَ السّاعَهَ السّاعَهَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ
اخبار > در جلسه کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز


  چاپ        ارسال به دوست

در جلسه کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خلخال احمد قنبری ، جانشین فرماندار خلخال در جلسه کمیته مبارزه قاچاق کالا و ارز شهرستان خلخال گفت: شدت برخورد با پدیده قاچاق کالا موجب کاهش میزان قاچاق کالا و افزایش کشفیات کالای قاچاق در سال جاری شده است.
وی با اشاره به پیامدهای سنگین قاچاق کالا در کشور اظهار کرد: توقف تولید ، افزایش نرخ بیکاری و وارد شدن ضربه به پیکره اقتصادی جامعه از جمله پیامدهای شوم این پدیده است .
او از قاچاق کالا به عنوان جنگ بدون حضور دشمن در جامعه یاد کرد که می توان با همکاری مردم و فرهنگ سازی در جامعه برای پرهیز از استفاده از کالای خارجی قاچاق از این پدیده جلوگیری کرد.

سلیم کریمی رئیس تعزیرات خلخال نیز در این جلسه گفت :

در سال گذشته قاچاقچیان کالاهای خارجی در این شهرستان پنج میلیارد و 130 میلیون ریال جریمه شدند و اموال قاچاق نیز به نفع دولت ضبط شد. در این مدت 55 مورد پرونده در زمینه کشفیات کالای قاچاق خارجی در اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان تشکیل شد که بیشترین سطح این پرونده ها در قاچاق سیگار ، پارچه ، چوب ، زغال و لوازم ارایشی و بهداشتی بود.

او به کاهش میزان کشفیات قاچاق کالا در سه ماه اول امسال در مقایسه با زمان مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: در این مدت تنها چهار پرونده قاچاق کالا در اداره تعزیرات حکومتی خلخال تشکیل و قاچاقچیان به پرداخت 120 میلیون ریال جریمه محکوم شدند.
وی اظهار کرد: بر اساس قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور و برابر با ماده 45 این قانون در حال حاضر تمام امور مربوط به مربوط به کشفیات قاچاق کالا و رسیدگی به پرونده های قاچاق کالا در صلاحیت اداره تعزیرات حکومتی بوده و نیازی به احکام قضایی دادگستری ندارد.
کریمی همچنین با اشاره به خواسته مقام معظم رهبری در زمینه افزایش شدت برخورد با پدیده قاچاق کالا در کشور گفت: ر جرایم اعمال شده برای صاحبان صنوف در صورت خرید و فروش کالای قاچاق 2 برابر وارد کنندگان کالاهای قاچاق در کشورهای خارجی است.

 


١٤:١٠ - يکشنبه ١٨ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٦٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٢١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری خلخال می باشد.