يکشنبه ٠٢ آبان ١٤٠٠
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
اخبار > سهمیه آرد نانوایان ناکارآمد در خلخال حذف می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

سهمیه آرد نانوایان ناکارآمد در خلخال حذف می‌شود

سرپرست فرمانداری خلخال گفت: سهمیه آرد نانوایانی که در پخت نان مرغوب سهل‌انگاری کنند حذف شده و سهیمه آنها به مجموع آرد ماهانه نانوایان توانمند این شهرستان اضافه خواهد شد.

مسعود یگانه در جلسه کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال اظهارکرد: کیفیت نان پخت شده در تمام نانوایی‌ها در هیچ شرایطی نباید فدای کمیت و یا تازه‌کاری نانوایی‌ها شود.

وی افزود: زمان در جا زدن در پخت نان مرغوب از سوی برخی از نانوایان سپری شده و پروانه فعالیت نانوایانی که موفق به پخت نان مرغوب و باکیفیت به مشتریان نان نشوند، لغو خواهد شد.

وی گفت: حل مشکلات مربوط به فراروی نان در خلخال و نواقص مربوط به پخت نان بی‌کیفیت و نامرغوب با برگزاری دوره‌های آموزشی و ارائه روش‌های جدید پخت نان مرغوب برای نانوایان برطرف خواهد شد.

رئیس کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال بیان کرد: بسیاری از نانوایی‌ها به استفاده از روش‌های سنتی منسوخ شده در پخت نان ادامه می‌دهند و مسئولان اتاق اصناف و اتحادیه نانوایان نباید از این مساله غافل شوند.

وی با بیان اینکه وظیفه فرمانداری خلخال به عنوان یک دستگاه نظارتی در پخت نان ، پیشگیری از گرانفروشی ، کم‌فروشی و اجحاف در حق مشتریان نان است، افزود: بسیاری از امور مربوط به جلوگیری از تخلفات نان در نانوایی‌ها و یا ارائه تسهیلات بانکی به نانوایان ، تشویق نانوایان کارآمد و برخورد با نانوایان متخلف ، تامین هزینه‌های مربوط به برگزاری دوره‌های آموزشی و همچنین تعیین نوع پخت نان قابل حل و فصل است.

یگانه اظهارکرد: موافق افزایش تعداد نانوایی‌ها در شهر خلخال نیستیم ولی در صورت ادامه روش‌های سنتی منسوخ شده از سوی برخی از نانوایان و ارائه نان نامرغوب به مشتریان برای ایجاد رقابت سالم در بازار نان مجوز ایجاد نانوایی آزادپز را به تناسب نیاز صادر خواهیم کرد.

وی گفت: جلب رضایت مشتریان نان ، رعایت موازین بهداشتی ، برخورد محترمانه با خریداران نان ، پرهیز از انجام تخلفات و پخت نان مرغوب از جمله مطالبات مردم از نانوایان است که تنها در صورت رعایت این موارد دستگاه نظارتی نان نیز از نانوایان رضایت خواهد داشت.

وی پرداخت تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت برای بازسازی و بهسازی نانوایی‌های خلخال از سوی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل را مشروط بر اجرای طرح دوگانه‌سوز کردن تجهیزات حرارتی نانوایان متقاضی این تسهیلات ذکرکرد و افزود: ۵۰ نانوایی برای دریافت این تسهیلات معرفی خواهند شد.

یگانه فروش آرد خام از نانوایی‌ها را ممنوع دانست و گفت: بازدیدهای سرزده از واحدهای نانوایی ادامه یافته و در صورت مشاهده تخلفات اعلام شده از سوی دستگاه‌های نظارتی ، بازرسی  واحدهای متخلف از ادامه فعالیت باز خواهند ماند.

وی از تشویق سه نانوای برتر خلخال به لحاظ پخت باکیفیت و جلب بیشترین سطح رضایتمندی مردم خبرداد و بیان کرد: پروتکل‌های بهداشتی در بیشتر نانوایی‌ها رعایت می‌شود و متصدیان نانوایی‌ها باید همچنان مراقبت‌های لازم را انجام دهند.


١٢:١٣ - جمعه ١٩ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨١٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
لینک

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی: